כותרת
> C;
1/1
תרבות ופנאי

דברים שכדאי לדעת על ערכת שתילי תותים

משגב | פורטל משגב תרבות ופנאיפורסם: 26.12.21 , 09:27ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

הוא מתוק אדמדם וטעים, הוא נחשב למזון על ויש לו מראה שובב שתמיד מעלה חיוך – תות הוא אחד הפירות שכמעט כולנו אוהבים ומתענגים על הטעם המתקתק שלו ולכן רבים מעוניינים לדעת איך ניתן לגדל אותו בצורה מושלמת בבית שלנו, בגינה או במפרסת, וליהנות מהמראה והמטעם שלו מבלי להגיע למרכול. ערכת שתילי תותים תבטיח לכם תותים בגינה שלכם מבלי שתאלצו לשלם עליהם מחיר מופקע, בזמן שהם יהיו נקיים מריסוס הורמונים, ריסוס כימי, והנדסה גנטית! אז כיצד מגדלים תותים? להלן כל מה שכדאי לכם לדעת.

עונת התות

מי שנהנה משיטוט במשתלה, וודאי יודע שלקראת חודשי הסתיו מוצע מבחר של שתילי תות. את התות אפשר יהיה לשתול כבר מתחילת הסתיו ועד לחודשי האביב, אולם צריך להבין ששתילה בעונת החורף תדרוש חיפוי, כי על אף הכל, מדובר בפרי שהוא מעט רגיש ולא כמו הרקפות – אוהב שקר לו מדי. בנוסף, אם שותלים אותו בסתיו, בעונת החורף הוא כבר מספיק להביא פרי, אם כי מראש נדגיש שבחודשי החורף הצמיחה תבוא לידי ביטוי בעיקר בשורשים ולא בעלווה, מה שמאפשר לצמח לפרוץ בתחילת האביב עם עלים חדשים ומלא פריחה ותות.

באדנית, בעציץ או תלוי באוויר?

מה שמושלם בכל הדבר הזה שהתות לא מצריך שטח אדמה וניתן בהחלט היום לגדל אותו גם בתוך הבית. איך? על ידי סלסלה שתולים אותה על התקרה במרפסת או בכל מקום שיש בו מספיק שמש. יש לבדוק בתדירות את כמות המים על ידי כך שמכניסים את האצבע לתוך האדמה ובוחנים את רמת הלחות שלה שאמורה להיות לחה כל הזמן, אך לא שטופה במים.

טיפים טעימים ויעילים

כדי למקסם את החוויה של שתילת תותים ואכילתם לאחר מכן, רצוי לרכוש קומפוסט לתערובת ודשן נוזלי עתיר בזרחן. אלה יהפכו את התותים לשמנמנים וסמוקים שלא ניתן יהיה לעמוד בפניהם. מומלץ לא לשתול את השתילים עמוק מדי וזאת משום שמצע הגידול מכסה את הגבעולים ודי מהר הצמח יכול להגיע למצב של ריקבון. על האדמה כדאי להניח חלוקי נחל, כך נשיג מראה יפה וגם נמנע מהעלים להתכסות באדמה. במידה ואתם בוחרים לשתול את התותים מחוץ לבית, רצוי להניח יריעה על הקרקע בהיעדר מגע עם האדמה. לעציץ בקוטר ועומק של 25 ס"מ בוחרים ב- 2 שתילי תות, וזאת מאחר והשורשים שלו אינם עמוקים דיו.

לאחר שרכשתם את השתילים הראשונים שלכם תוכלו למחזר אותם על ידי זה שתאספו את הזרעים שנמצאים בתות, תנקו ותייבשו אותם ותוכלו לבצע תהליך הכמנה - (תהליך שבו טומנים את הזרעים באדמה לחה לפחות 14 יום בחודשים הקרים של השנה). עוד דרך היא להשיג שלוחות מעציץ קיים. היה וזה נשמע מורכב מעט תמיד תוכלו לרכוש שתיל מוכן שיגיע אליכם הביתה עם עוד מבחר שתילי ירקות אורגניים!

הכתבה מוגשת מטעם אתר לקט : https://www.leketseeds.co.il/

FREEPIK