כותרת
> C;
1/1
משגב

השכרת רכב בארץ – איך עושים את זה ומה השאלות שעלינו לשאול

משגב | פורטל משגב משגבפורסם: 28.04.20 , 13:41ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

לא מעט ישראלים בוחרים להשתמש במסלול של השכרת רכב, לא רק כשהם טסים אל ארץ אחרת אלא גם כשהם נמצאים בארץ. כך למשל, ישראלים שמתגוררים במרכז ומעוניינים לנפוש באילת (או להיפך), אז במקום להשתמש ברכב שלהם או בתחבורה ציבורית, הם שוכרים רכב. כך גם עושים הרבה פעמים אנשים שמעוניינים להגיע לאירועים במקומות מסוימים ומעדיפים לא לעשות את זה עם רכב משלהם, או כשקבוצה של אנשים נדרשת להגיע למקום מסוים ביחד, אז הם שוכרים רכב לשם כך.

השכרת רכב בארץ יכולה להתבצע במספר אופנים. ניתן לשכור רכב היום, בעזרת אתר אינטרנט וכן בעזרת אפליקציות של חברות השכרה. אלה מציעות לנו אפשרות לשכור רכב מתוך הקטלוג שעומד לרשותן, כאשר אנחנו יכולים לבחור היכן ומתי נאסוף את הרכב וכן, היכן ומתי נחזיר אותו (הכוונה באיזה סניף של החברה נאסוף ובאיזה סניף נחזיר). מן הסתם, הכל נעשה על פי תנאי החברה.

כמו כן, אנחנו יכולים לבצע השכרת רכב בארץ דרך אחד הסניפים של החברות אשר מפוזרים ברחבי הארץ. אנחנו יכולים למצוא אותם באזורים מתויירים, באזורים שיש בהם פעילות עסקית ענפה וכן במרכזי הערים, קניונים ובמקומות אחרים.

חשוב להדגיש, בכל סניף של חברת השכרת רכב, נוכל לקבל את כל הפרטים, הן על הרכב שאנחנו שוכרים, הן על תנאי העסקה, הן על מה שאנחנו מתחייבים בפני החברה ועוד. אם אין לנו מושג בתחום ומעולם לא שכרו רכב, מוטב להכין רשימה של שאלות, על מנת לקבל תשובות ברורות, לפני שאנחנו חותמים על מסמכים ומשלמים תשלום ראשוני על ההשכרה.

אילו שאלות חשוב שאנחנו נשאל

ראשית, אנחנו צריכים לדעת מה תנאי העסקה. כמה כסף אנחנו צריכים לשלם עבור השכרת רכב, כיצד עלינו לשלם אותו, איזה חלק ממנו נשלם בעת חתימה על ביצוע העסקה ואיזה חלק נשלם בהמשך וכיצד. צריך לציין, שהחברות גובות גם ערבויות שונות, על מנת להגן על עצמן.

שנית, יש לבחון כמה אנשים יכולים לנהוג על הרכב ואיך בדיוק עושים את זה. זאת על מנת שלא יווצר מצב, שרק אנחנו נוכל לנהוג עליו או שאם חס וחלילה גורם אחר ינהג עליו, זה יהיה בניגוד לתנאים ובניגוד לחוק.

שלישית, יש לברר איך אנחנו אמורים להחזיר את הרכב. מעבר לשאלה של מיקום ההחזרה, הרי שישנן חברות שדורשות מהלקוחות להחזיר את הרכב עם טנק דלק מלא ואפילו נקי.

ארבע, אנחנו צריכים לברר האם אנחנו מבוטחים, האם הרכב מבוטח ומה זה אומר. ברמת העיקרון, מרבית החברות לא נוהגות לבטח את הלקוח אלא מפני מצב שהוא פוגע באחרים ואז לחברה אין חלק בכך. אם אנחנו רוצים, עלינו לבטח את עצמנו דרך החברה.