כותרת
> C;
1/1
תרבות ופנאי

התערוכה "זוויות וחיבורים"

משגב | פורטל משגב תרבות ופנאיפורסם: 18.02.24 , 10:57ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

התערוכה

"זוויות וחיבורים"

מבית היוצר של "סטודיו M המושבות"

מקום : היכל התרבות פתח תקווה

רחוב המכבים 5 , פתח תקווה

פתיחה חגיגית: 4-3-2024 יום שני שעה 19:30

אוצר התערוכה : עמיקם בר גרמא

אוצרת הבית : מריה פרייגר

ניהול אמנותי וטכסט אוצרותי : עמיקם בר גרמא

מציגים 11 אמנים

אלבוחר דוד ,בר גרמא עמיקם , הורטיג גדליהו, הלל אפרת , וולפגור יעל , חבקין נריה , לב מאיה ,לוי יעל, לילי לויט,

מוסט תמנע ,רוזנברג שרון.

במלאת שלושים שנים ליסודו של "סטודיו Mהמושבות" בניהולו וניצוחו של האמן עמיקם בר גרמא , פותח עמיקם בר גרמא את תערוכה זו למספר מצומצם ונבחר של אמנים חלקם מבוגרי הסטודיו וכן מרחבי ישראל להציג את יצירותיהם ,מהתערוכה זוויות וחיבורים

מטרת התערוכה ליישם את תפיסת העולם האמנותית חברתית של האמן עמיקם בר גרמא להנחיל ולהרחיב את מעגל שוחרי האמנות באשר הם , מתוך אמונה שהעוסקים בתרבות ואמנות מהווים שורש ובסיס לחברה טובה יותר .

האמנים המציגים בתערוכה מיצגים ביצירתם ביטויים שונים ו "זוויות אישיות שונות" וכך מאפשר להם ביטוי אישי וחברתי משקף , האמן עמיקם בר גרמא החליט בתערוכה זו להעלות על נס את יצירתם ולהפוך אותה לנכס לכל שוחרי האמנות באשר הם, מתוך הדגשה לבחירתם בעיסוק באמנות כדרך חיים.

חלק מהמאמנים המציגים בוגרי סטודיו M המושבות וחלק אחר מגיע מכל רחבי מדינת ישראל . היצירות מוצעות למכירה וחמישים אחוז ממכירתן מוקדשות לעמותה המקדשת בתרומתה לסיוע למתנדבי מלחמת ה7 לאוקטובר.

עמיקם בר גרמא בוגר ויצו צרפת ההיסטורית (שנות השישים) שם ינק מגדולי האמנים של שנות החמישים את האהבה הבלתי מתפשרת לאמנות , האמנים משה רוזנטאליס, משה ציפר , משה שטרנשוס , בזה , אלכסנדר בוגן ,

וראה בהם דמות לחיקוי , בהמשך למד טכנולוגיה ועיצוב קראמי בבצלאל , והפך סטודיו קטן בהרצליה לאימפריה בשם "נצר כדרים " מוצריו נמכרו בארץ ובחוץ לארץ במשך עשר שנים , לאחר שמיצה את את נושא הקרמיקה והפיסול הקראמי , פנה לציור .

למד הוראה בבית ברל , והשלים לימודים בפסיכולוגיה ותולדות האמנות באוניברסיטה הפתוחה - זנח את ההוראה במשרד החינוך לטובת פיתוח תכניות לימוד ייחודיות ואישיות המבוססות , מדעים מכל התחומים , טכנולוגיה , גישה הומאנית , וליבראלית , ומכאן "הוראה משמעותית " אותה יישם "בסטודיו אם המושבות" ,מתוך תפיסה שכל סטודנט הוא "עולם" בפני עצמו .

במקביל פנה להציג יצירותיו ברחבי העולם , וזכה להצלחה רבה , ברוסיה , צרפת , ואיטליה

נעילה : 31-3-2024

שעות ביקור : 9:00 – 19:00

קרדיט צילום: סדן הפקת אמנות

גדליהו הורטיג 

דוד אלבוחר -אלבוחר 

יעל  וולפגור 

יעל לוי 

לילי לויט Ballerina in white oil on canvas 50x70  

עמיקם בר גרמא- הסערה 

שרון רוזנברג 

תמנע