כותרת
> C;
1/1
חדשות משגב

ים נולד לים

משגב | פורטל משגב חדשות משגבפורסם: 10.09.20 , 14:41ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

הסבא שירת על ספינת טורפדו ועל משחתת, האב היה סגן מפקד ספינת דבור, וגם האם שירתה בחיל הים , אחיו הצעיר ריף עבר את הגיבוש לחובלים, כמה לא מפתיע שסגן ים לאובר מהישוב גילון הוא המצטיין של קורס החובלים

היום (חמישי) יתקיים טקס סיום קורס חובלים מחזור 141, בו הוכשרו 37 צוערים כמפקדים הימיים הבאים של זרוע הים. קורס חובלים ידוע בהשתייכותו למסלולי הצמרת של צה"ל ובהיותו קורס יוקרתי, מאתגר ואינטנסיבי. אורכו שנתיים ו-4 חודשים, והוא מקנה לבוגריו תואר אקדמאי, רישיון 'סקיפר', ניסיון פיקוד של חמש שנים ודרגות קצונה.

סגן ים לאובר מהיישוב גילון שבמשגב יזכה בכבוד מיוחד: הוא מסיים כמצטיין הקורס.

סגן לאובר בן 21 מהישוב גילון שבמשגב, בן לדרור ושירלי, אח לריף ורום, ממשיך מסורת בה התרומה והנתינה לצבא ולזרוע הים בפרט שזורות במשפחתו טרם נולד. סביו מצד אבא, ישראל לאובר, שירת בזרוע הים בראשית תקופתה בספינות הטורפדו ולאחר מכן במשחתת אח"י יפו. מאוחר יותר עם שחרורו הקים את בית הספר לימאות שדות ים וניהל את המרכז הימי בחיפה עם בנו דרור, אביו של ים אשר שירת גם הוא בחיל הים כסגן מפקד דבורה.

סבו של ים מצד אמא, שראל, חלל צה"ל שנפל במלחמת ההתשה בזמן שירות מילואים. אמו של ים, שירלי, קרויה על שם אביה, וגם היא שירתה בזרוע הים והייתה אחראית על שיבוץ הלוחמים בספינות.

לפני שהתגייס, היה חלק מנבחרת ישראל לשיט סירה בלייזר, השתתף במספר תחרויות בארץ ובעולם וזכה במקומות גבוהים ומכובדים. אחיו הצעיר של ים, ריף, עתיד גם הוא להתחיל את קורס החובלים וללכת בדרכו של אביו ואחיו הגדול. "זוהי גאווה ענקית עבורי להמשיך את משפחתי בתרומה ושירות בזרוע הים", אומר סגן ים. הוא מפרט: "לגדול בבית כזה זאת חוויה מדהימה, אני מרגיש שהרווחתי המון ערכים, חינוך וגם תמיכה. היה לי ברור וטבעי שהבחירה שלי תהיה קשורה לים ".

בשלב הלימודים האקדמיים של הקורס הוא התגעגע לספורט הימי, לכן הקים את נבחרת השיט הראשונה של קורס חובלים, המורכבת מצוערי הקורס. הנבחרת הספיקה כבר להשתתף בשלוש תחרויות וקטפה את המקום הראשון, בהמשך גם מקומות שני ושלישי ואף טסה להודו, לייצג את צה"ל בתחרות של חילות ים מכל העולם .

"המקום להתפתח ולצמוח בקורס לא נגמר לעולם. המסגרת והאנשים תמיד דוחפים אותך להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמך, ובזכותם אני מי שאני היום", מעיד ים.

סגן ים שובץ במגמת שיט באח"י תרשיש, הוא מסיים את המסלול גם כמצטיין של כלל הקורס וגם כמצטיין מגמת שיט. בצניעותו הוא הוא רק אומר: "זה עושה טוב לדעת שמעריכים אותך".

לסיום אומר סגן טאובר: "אני מאחל לחבריי לקורס ולמלש"בים שעתידים להתגייס לקורס החובלים, ביניהם נמצא אחי, הצלחה גדולה בדרך. מקווה שתמיד יזכרו את המטרה שלשמה אנחנו פה - לשמור על המדינה שלנו".

ים לאובר צילום דובר צהל 

ים לאובר צילום דובר צהל