כותרת
> C;
1/1
משגב

מדוע חשוב לרשום את סימן המסחר של העסק?

משגב | פורטל משגב משגבפורסם: 20.07.20 , 08:38ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

סימן מסחר הוא אות, סימן גרפי או שילוב בין השניים שנועד להבדיל עסק אחד מבין מתחריו. רבים רואים בו מיתוג מקורי, אבל מעבר לכך – הוא מאפשר לבעל העסק להגביל את זכויות היוצרים על המוצר או השירות שמספקת החברה ולהתגונן היטב מפני העתקה או כל שימוש בלתי חוקי אחר. מסיבות אלה ואחרות חשוב לבצע רישום סימן מסחר.

מבטיחים את הזכויות שלכם

אמנם רישום סימן מסחרי אינו חובה, אך מומלץ לבצעו מכמה סיבות:

  • הסימן המסחרי הוא נכס לכל דבר ועניין. ברגע שלבעל עסק יש סימן כזה, הוא יכול למכור את הרישיון למישהו אחר.
  • כפי שהזכרנו קודם, הסימן המסחרי מאפשר להתגונן מפני גניבות וכשהוא נמצא בבעלותו של אדם, קשה יותר לזייף את המוצר או השירות.
  • ניתן להשתמש בסימן מסחר רשום במקומות המרוחקים פיזית מהעסק, באזורים אחרים בארץ או אפילו במדינות אחרות.
  • במקרה של תביעות, קל יותר לערוך הליך משפטי עם הימצאותו של הסימן המסחרי. זאת משום שכדי לבסס את הזכות על העסק, אין צורך להוכיח מוניטין.
  • כאשר מדובר בזכות על סימן הרשום כדת וכדין, קל יותר לרשויות החוק, דוגמת משטרה או המכס, לפעול כדי לאתר את המפרים.
  • כשיש סימן מסחר רשום, לחברות מתחרות קשה לזייף אותו, שכן מחלקת סימני המסחר בודקת היטב אם לא נרשם סימן דומה לפני שהיא מאשרת סימן מסחרי כלשהו.

רושמים סימן מסחר בליווי עורך דין

ראינו כי לסימני המסחר יתרונות רבים, אך כדי לבחור סימן מסחר נכון, חשוב להתייעץ עם עו"ד לרישום סימן מסחר. איש מקצוע זה יכול להנחות אתכם לגבי יצירת סימן המסחר, על מנת להגדיל את הסיכויים לקבלת הסימן שלכם על ידי מחלקת סימני המסחר. מכל מקום, כדי להתכונן לדחייה, מומלץ ליצור כמה וריאציות של סימני המסחר, על מנת שיתקבל לפחות אחד מהם. מעבר לכך, אם פונים לעורך דין לרישום סימני מסחר, מקבלים ליווי מקצועי לאורך כל הדרך, שכן עורך הדין יוכל לעשות סדר בכל הטפסים והעניינים הביורוקרטיים הכרוכים ברישום סימני מסחר.

מהם סוגי סימני המסחר הקיימים?

נוהגים לחלק את סימני המסחר ל-4 קבוצות, במטרה להבדיל בין הסוגים השונים. הקבוצה הראשונה היא קבוצת הסימנים הדימיוניים והשרירותיים. לסימנים הדימיוניים לא קיימת משמעות מילונית כלשהי (יכולים להיות גם שם של חברה), ואילו לסימנים השרירותיים קיימת משמעות מילונית. הקבוצה השנייה היא סימנים מרמזים, שקיים קשר רעיוני כלשהו בינם לבין המוצר. הקבוצה השלישית היא קבוצת הסימנים התיאוריים. סימנים אלה מתארים רכיבים או תכונות של המוצרים והשירותים. ולבסוף, הקבוצה הרביעית כוללת את הסימנים הגנריים, שנועדו לתאר את השירות או המוצר.

רישום סימן מסחר באינטרנט

היום קיימת אפשרות לבצע רישום סימן מסחר אונליין בכמה שלבים פשוטים, ללא תורים או בזבוז זמן מיותר. איך זה עובד? דבר ראשון, נכנסים לאתר של Ettorney , נרשמים ומצרפים את סימן המסחר הרצוי. לאחר מכן, עורך דין מיומן מבצע חיפוש של הסימן המסחרי במאגרי מידע שונים, על מנת לוודא שלא קיין סימן דומה. בסיום הבדיקה מקבלים דו"ח שנועד לענות על השאלה האם מדובר בסימן מסחר פנוי או לא. אם סימן המסחר פנוי, אפשר להמשיך להליך רישום הסימן כשבסיומו מקבלים את תעודת הרישום של הסימן והמספר שלו.