כותרת
> C;
1/1
טכנולוגיה ותקשורת

מהן הדרכים האפשריות להפוך למומחים לשיווק דיגיטלי?

משגב | פורטל משגב טכנולוגיה ותקשורתפורסם: 17.01.22 , 12:39ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
צילום תמונות: קרדיט תמונה: freepik

עולם השיווק הדיגיטלי מושך אליו צעירים רבים שמתחילים לבנות קריירה, וגם צעירים פחות שמבקשים לעבור לתחום מתגמל במיוחד זה. הרצון להפוך למומחים לשיווק דיגיטלי נובע מסיבות רבות: שכר נאה, יציבות תעסוקתית לטווח ארוך שכן לפי כל המומחים הביקוש לעובדים ולעובדות רק יגדל עם הזמן בניגוד למשרות רבות בתחומים אחרים שצפויות להפוך למיותרות, סביבת עבודה מטופחת ומטפחת, עניין רב, עבודה עם אנשים ועוד.

גם הדרכים להפוך למומחים לקידום בגוגל, מינוף מושכל של פייסבוק לטובת שיווק, פרסום באינסטגרם, רימרקטינג ושאר המרכיבים האפשריים של השיווק הדיגיטלי רבות - וכדאי להכיר את כולן כדי לבחור את זו הנכונה ביותר עבורכם.

שיעורים פרטיים

אופציה יעילה במיוחד היא קורס שיווק אחד על אחד. לפני מאות שנים זו הייתה הדרך המקובלת להכשיר אנשי מקצוע - כך למשל סנדלרים הכשירו את השוליות שלהם והעבירו אליהם את כל הידע הנחוץ. באותה תקופה נדרשו שנים רבות כדי להפוך למומחים, אבל כיום באופן טבעי פרק הזמן הדרוש התקצר משמעותית. למעשה קורס שיווק פרטי הוא הדרך היעילה ביותר להתקדם ולהתקבל לעבודה נחשקת במהירות רבה.

הכשרה תוך כדי עבודה

דרך דומה היא לעבוד בחברה שמבצעת שיווק בדיגיטל, וללמוד את התחום תוך כדי עשייה. באופן טבעי בתחילת הדרך העבודה תהיה במשרה בסיסית ופשוטה יחסית, אבל מי שיגלה חריצות ויוזמה יוכל להתקדם עם הזמן וכך ליהנות גם משכר גבוה יותר ומתפקיד מעניין יותר. מומלץ לבחור בחברה מובילה שמוכרת גם בזכות הקידום של עובדיה והעצמתם - למשל משרד פרסום ירדן דיגיטל.

למידה עצמאית

האינטרנט גדוש במדריכים מאינספור סוגים ובאוקיינוסים של ידע, כך שכל אחד וכל אחת יכולים ללמוד כל תחום כמעט באופן עצמאי. התנאים ההכרחיים להפיכה למומחים לשיווק בדיגיטל בדרך זו הם כישורי למידה מפותחים והמון משמעת עצמית. עוד כדאי לקחת בחשבון כי למידה עצמאית עשויה להיות איטית יחסית, אבל למי שיש סבלנות זו בהחלט אופציה שאפשר לשקול.

קורס אינטרנטי

דרך נוספת לקבל את הידע והכלים הנחוצים לטובת שיווק דיגיטלי היא קורס אינטרנטי. הכוונה היא לגישה להרצאות מצולמות ולתכנים נוספים שמועברים באינטרנט. ההבדל העיקרי בין תכנים אלה לבין תכנים חינמיים שיש כאמור ברשת הוא המיקוד - שמבטיח חיסכון ניכר בזמן, ובפרט אם מדובר על קורס איכותי, כלומר כזה שנבנה ע"י איש מקצוע עתיר ניסיון מתוך מחשבה מעמיקה.

לימודים פרונטליים

לצד כל האופציות המתקדמות, ישנה גם הדרך הקלאסית - לימודים בכיתה. קורס שיווק דיגיטלי פרונטלי מוצלח הוא כזה שמתקיים בקבוצות קטנות כדי שהמרצים יוכלו להקדיש מקסימום תשומת לב לכל אחד ואחת מהמשתתפים. בנוסף כדאי לבחון את הלוקיישן שבו נערך הקורס, כדי לוודא שהגישה אליו נוחה ושלא תבזבזו זמן רב מדי על הגעה אליו וממנו.

קרדיט תמונה: freepik