כותרת
> C;
1/1
חינוך

משגב , בצפון , היום : אלפי תלמידים מציינים את 'יום השפה העברית'

משגב | פורטל משגב חינוךפורסם: 19.01.20 , 08:11ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
משגב , בצפון , היום : אלפי תלמידים מציינים את 'יום השפה העברית' בחוויה משמעותית של למידה , פליאה , אתגר ויצירה במתכונת של 'יום שיא'
'עשרות אלפי תלמידים דוברי עברית ממחוז הצפון , מהגיל הרך ועד העל יסודיים , מציינים היום את 'יום השפה העברית' שחל , כמידי שנה , ביום הולדתו של אליעזר בן יהודה , מחיה השפה העברית . זהו 'יום שיא' מאתגר של פליאה , חוויה , למידה ויצירה שממקד , מאסף ומביא לכלל ביטוי ולידיעת הרבים את הלמידה והעשיה המוסדית העשירה בנושא זה , לאורך חודשי השנה .
בקול קורא שראה אור לרגל היום המיוחד , הזמנתי את אנשי ונשות החינוך, לקיים ביום המיוחד הזה למידה משמעותית וחווייתית בבתי הספר , לשתף בעשייה החינוכית ולתת פומבי לתוצרים שחלקם מרגשים , מרתקים , ומעוררי השראה' .
כך , מנהלת המחוז , ד''ר אורנה שמחון .
כמאה אלף תלמידים בקירוב , מהגן ואילך , במאות גנים ולמעלה מ 160 בתי ספר ב 37 רשויות וכ 350 ישובים ובהן משגב , לוקחים היום חלק בפעילויות מגוונות סביב הנושא מוסר דובר המחוז , דויד גורלי .
יצוין , כי מכיוון שהשפה העברית אינה שוקטת על שמריה , שכן היא היא נעה ומתפתחת כל העת, מה שמחייב גם את מערכת החינוך לא לשקוט על השמרים ולהתאים עצמה ואת תכניות הלימוד לאתגרי הזמן ולמציאות משתנה ומתפתחת , בזיקה לנושא הזה .
כיום, שני אתגרים מרכזיים עומדים בפני המשרד : תרבות הרשתות החברתיות המרדדת את השפה, והגלובליזציה – עולם שבו מקומה של העברית זניח. נוכח אתגרים אלה נעשית פעילות על בסיס תכנית לאומית לשפה, שמטרותיה הן חיזוק מיומנויות הקריאה והכתיבה, פיתוח איכות ההוראה וקידומה, קידום הפריפריה וצמצום הפערים.
בתוך כך, במשרד משפצים את ספריות בתי הספר, מחדשים ורוכשים יותר ויותר ספרי קריאה, מעלים לרשת ספרי שמע בעברית, ומחזקים את השפה העברית בכתיבה ובקריאה, דרך לימוד מקצועות רבי מלל.
תיכלול : נטלי גרונסטט , ממפקחת כוללת ורפרנטית לחינוך הלשוני ושרון גלעד ועדי זקרי , מדריכות מחוזיות לתחום.
אולי יעניין אותך גם
המשפחות שמעניקות רשת ביטחון והגנה לילדים במצבי סיכון
קורונה בצפון : מוסדות החינוך הונחו להקפיד על שגרת לימודים מהודקת שתמציתה : מניעה ודחייה , ככל שניתן , של המשך התפרצות הנגיף
בצפון : נגיף הקורונה מינף המהלך להתאמת לימודי ביולוגיה ומדעים לאתגרי המחר בעולם משתנה
בצפון : קורונה וטכנולוגיה הגבירו מתן תמיכה וחיזוק ללמידה מרחוק
בצפון : גולן , קצרין , נהריה , כרמיאל והדרוזים :תרגיל חירום מחוזי במיתאר ירי טילים , למידה מרחוק ותירגול צוותי חירום מוסדיים
בצפון : מחדשים ומציידים מעבדות בית ספריות ביסודי , בחט''ב ובחט''ע
משגב, בצפון : בבתי הספר נפתח שבוע הגלישה הבטוחה לעידוד מוגנות ולמיגור תופעות אלימות ברשת
משגב , בצפון : מעודדים בתי ספר לקדם תכניות עבודה מותאמות לתלמידים עולים כדי להיטיב את קליטתם הלימודית והחברתית
משגב , בצפון : תנופת הבניה מגיעה למרכזי היל"ה (השכלת יסוד לימודי השלמה)