כותרת
> C;
1/1
התפתחות אישית

פעילות ליצירת ספר לילדי קורנית

משגב | פורטל משגב התפתחות אישיתפורסם: 25.02.22 , 09:40ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

העובד הסוציאלי צביקה שקדי, המוציא לאור ספר ילדים טיפולי בשם "המסע של רודי הסנאי", יקיים ביום שישי 4.3 ביישוב קורנית פעילות חוויתית לתלמידי א'-ג': הכנת ספר ותעודה והפתעות נוספות

צביקה שקדי, עובד סוציאלי ומטפל מזה 25 שנה, תושב קורנית שבתחומי המועצה האזורית משגב בצפון וחובב גינון ונגרות, יקיים ביום שישי 4.3 פעילות חוויתית ברוח ספרו החדש "המסע של רודי הסנאי". הפעילות, שתתקיים ברחבת המזכירות של היישוב קורנית עבור תלמידי כיתות א'-ג', תכלול הכנת ספר ותעודה לכל ילד והפתעות נוספות. הפעילות לכיתות א'-ב' תתקיים בשעות 10:30-9:00, והפעילות לתלמידי כיתות ג' תתקיים בין השעות 12:15-10:45.

בימים אלו יוצא לאור "המסע של רודי הסנאי", ספר ילדים טיפולי שאותו כתב צביקה שקדי, מיועד לילדים בגילי טרום חובה עד 11. צביקה, בן 49, נשוי לדבירה ואב לאלון, בן 8, ולאיל, בן 11. במרכז עלילת ספרו החדש של שקדי, "המסע של רודי הסנאי", נמצא רודי, סנאי צעיר עם בעיות בערך העצמי שלו. לא משנה עד כמה הסביבה מפרגנת ואומרת לו מילים טובות, הוא שקוע במחשבות שליליות על עצמו.

מדוע החלטת להוציא לאור דווקא ספר ילדים טיפולי?
"אני מאמין בשיח עם הילדים ובער לי להעביר מסר, שיגיע לכמה שיותר אוזניים צעירות ופגיעות. עם השנים למדתי להתחבר לילד שבי, להקשיב לו ולחמול עליו, על כל החלקים הפגיעים שבי. באופן טבעי, כשאני אבא וחווה דרך ילדיי את ילדותי השנייה, רציתי להעביר להם דרך הספר את המסרים החשובים לי. בהקדשה של הספר כתבתי שהוא מוקדש לכל הילדים בנפשם ובגופם שאיבדו את הדרך לליבם. הספר מיועד גם לילדים במעברים או בבידודים מתמשכים בעקבות הקורונה, שאיבדו את הקשר לעצמם וכבר לא זוכרים מה הם אוהבים או רוצים. הספר יכול להיקרא בחדר טיפולים ואף לשמש לעבודה טיפולית על הרגשות הקשים ועל חוסר האהבה העצמית. הייתי רוצה שהספר יפתח את הלב לקורא, יכניס קצת נחמה ואור ברגעים הקשים ואף ישמש כלי עבודה לרגעים שבהם האדם שוכח מיהו".

לאור העובדה שספרו החדש של צביקה שקדי מכיל מסרים חשובים של ריפוי ונחמה, בעיקר בתקופה מאתגרת כזאת הכוללת הרבה בלבול וחוסר יציבות, הוא החליט להוציא לאור גם בגרסת שמע. "חשוב לי מאוד שגם ילדים שעדיין לא קוראים יהנו ממנו. בהמשך אני רוצה להפוך אותו להצגה לילדים עם שירים ומוזיקה, וגם מתכוון לתרגם אותו לערבית ולאנגלית. זו יצירה שאני מאמין בה מאוד והיא מבטאת את הפנים שלי בצורה עמוקה מאוד. בחנות האינטרנטית שפתחתי אני מציע למכירה גם אביזרי אומנות כמו אבנים מאוירות של המאיירת מיכל זינגר, שאיירה את האיורים הנפלאים בספר. אני מזמין את כולם להכיר את רודי הסנאי ולצאת יחד אתו למסע הפנימי, כי רודי נמצא בכולנו".

לרכישת הספר "המסע של רודי הסנאי":
www.rody.org.il

לדף הספר "המסע של רודי הסנאי" באתר "מי סופר":
https://misofer.co.il/books/b245_hamassashelrudihasnahi/

כרזת המסע של רודי הסנאי - הכנת ספר ותעודה, צילום פרטי (1)

ספר הילדים המסע של רודי הסנאי, צילום יחצ (1)

צביקה שקדי, צילום יחסי ציבור (1)