כותרת
> C;
1/1
תרבות ופנאי

שבת בר מצווה במלונות ישראל

משגב | פורטל משגב תרבות ופנאיפורסם: 15.07.21 , 08:03ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

שבת בר מצווה ושבת חתן הם אירועים שלא אחת בעלי השמחה והמשפחות בוחרים לחגוג אותם במלון או בבית הארחה, על פני האפשרות המסורתית של אירוח בבית ובקהילה. שבת בר מצווה היא שבת מקודשת ומדובר במאורע שהוא ציון דרך מאוד חשוב לחתן והוריו. את שבת הבר מצווה ניתן לחגוג באופן עקרוני בשלושה קונספטים עיקריים והם: בבית מלון, בבית הארחה או במקום המגורים של המשפחה כולל אירוח אצל השכנים.

מה חשוב לדעת על שבת חתן במלון

מלונות שונים ברחבי הארץ מאפשרים לחגוג את שבת בר המצווה במסגרת אירוח במלון, הסעדה בחדר האוכל ושימוש במתקני המלון השונים. שבת בר מצווה פופולרית יותר בקרב הציבור הדתי והמסורתי ולכן אירוח במלון חייב להתאים לאורחות החיים של הציבור הדתי. מבחר של מלונות מציעים את הדרוש לאירוח בהתאם לאורחות חייו של המגזר הדתי כמו למשל תפריט כשר, רחצה נפרדת, היפוך סעודות ועוד. תוכלו גם להשתמש באולם הישיבות או בחדרי האירוח של מלון לצורך כינוס האנשים, הרצאה ועוד. גם אולם האירועים של המלון יכו לעמוד לרשותכם לצורך שבת הבר מצווה – עבור זמר אורח או צוות נגנים.

חבילת אירוח בבית מלון

בתי מלון מציעים חבילות אירוח שונות לשבת בר מצווה כאשר מלונות במרבית המקרים גם יעמידו לרשותכם נציג של המלון שיעמוד לרשותכם בכל תקלה או בעיה או עזרה שתזדקקו לה, לתיאומים שונים מול צוות המלון ושימוש במתקנים השונים. מגוון של בתי מלון ברחבי הארץ מאפשרים לשריין חדרים ואירוח במלון לשבת בר מצווה, וכמובן שבית מלון כזה כולל גם את השימוש בבית הכנסת שבמלון לצורך העלייה לתורה בשבת בבוקר. יש מלונות אשר מציעים אפילו חבילה מאורגנת עם רב ומפיק שיעמדו לרשותכם – בכל כמובן בהתאם לתקציב.

שבת בר מצווה באילת

עבור משפחות המתגוררות באילת או ביישובים ובקיבוצים באזור אילת, שבת בר מצווה באילת היא אפשרות מאוד נוח ומפנקת. חשוב לציין שהיתרון עבור מלונות באילת בשבת בר מצווה הוא האירוח שמתבצע ברמה מאוד גבוהה, האינטימיות משום המספר המצומצם יחסית האפשרי של מוזמנים במלון והעובדה שאתם לא מתעסקים בלוגיסטיקה אלא מול איש צוות במלון שעומד לרשותכם. החיסרון הוא חוסר היכולת להזמין כמות רבה של אורחים. במידה ותבחרו באכסנייה כן תוכלו להזמין הרבה יותר אורחים ויש הבדל אחד נוסף שהוא מהותי מאוד וחשוב כאשר מדובר על שבת בר מצווה והוא תעסוקה בשעות הפנאי לילדים. בבתי מלון קשה מאוד בשבת חתן לאפשר לילדים הפעלות בשטח פתוח בו ניתן לקיים פעילויות שומרות שבת, אך באכסנייה למשל או בבית הארחה עומדים לרשותכם השטחים הפתוחים והמדשאות של המקום, ולכן זו אופציה אידיאלית מאוד עבור שבת חתן.

במידה והעיר אילת זהו הלוקיישן המועדף עליכם, הרי שאתם לא חייבים לבחור במלון בעיר אלא באכסנייה או בווילה לאירוח בה יש גינה ודשא רחב ידיים. ויש כמובן כאלו באילת. יש עוד כמה יתרונות לעיר אילת כמו למשל האפשרות בצאת השבת לערוך קניות ללא מע"מ ולצאת לבלות במתחמי הבילוי של העיר שכוללים כמובן גם מסעדות כשרות ומקומות בילוי נוספים.

שבת בר מצווה בצפון הארץ

במידה ואתם מאזור הצפון, הרי שהרבה יותר קל ונוח לבחור לוקיישן לאירוח בצפון הארץ ובפרט כשמדובר במבחר מלונות בוטיק. האפשרויות עבורכם הן או אירוח בבית ואצל השכנים ללינת המשפחות, או אכסנייה או מלון. בדיוק כמו בעיר אילת. ישנו הבדל אחד קטן והוא שבצפון הארץ יש פריסה יפה של יישובים ומושבים שונים אשר מציעים קונספטים שונים של אירוע שבת בר מצווה. כאשר מדובר במשפחה מורחבת רחבה, עם חוג חברים וקהילה רחב הרי שהאפשרות לאירוח ביישוב היא מאוד אידיאלית. האירוח כולל אירוח בכמה וכמה בתים ביישוב משום כמות האורחים הכוללת, כאשר זה מאפשר לקהילה גדולה אחרי התפילה לכנס את כולם לקידוש. יש יישובים וקהילות המאפשרים שימוש באולם אורחים גדול שבצמוד אליו יש תנורי ענק ונגישות למטבח – ולכן כל האופרציה והלוגיסטיקה הרבה יותר פשוטה במקרה כזה. ניתן באולם האורחים גם לקיים תוכנית עונג שבת ובאופן הזה אף להזמין אורחים נוספים שלא היו נוכחים בקידוש.

אבל אם בכל זאת בחרתם באפשרות היוקרתית והמפנקת של מלון מבין מבחר של מלונות בצפוןחשוב לבחור במלון כזה שיש בו שטחים רחבים חיצוניים לשימוש הילדים. מלון עם כרי דשא שיש גישה אליהם לאורחי המלון (ולא רק לנוי) הם אלמנט חשוב בכל חווית האירוח. הילדים יכולים לשבת על הדשא ולהעסיק את עצמם במשחקי חברה שונים ובקריאה, ותוכלו גם להפיק תוכנית של ממש לשעות הפנאי של הילדים.

שבת בר מצווה בתל אביב

חדשות על העיר זה שאפשר לומר כי העיר תל אביב מציעה שפע של אפשרויות לכל סוגי האוכלוסייה ולכל הגילאים והמגדרים. ייתכן והמחשבה הראשונית על תל אביב בתור לוקיישן לשבת בר מצווה תהיה הססנית, משום שתל אביב נתפסת אצל רבים כעיר החטאים. אבל לתל אביב יש הרבה פנים ולא מעט משפחות דתיות ומסורתיות, הן כאשר מדובר על תיירות פנים והן כאשר מדובר על תיירות חוץ, בוחרות לנפוש בתל אביב. הסיבה היא שתל אביב מציעה מבחר של מלונות על הטיילת במרחק פסיעה מהים, עם חוף רחצה נפרד ומתקנים במלון שמתאימים לאוכלוסייה הדתית. בנוסף, יש בתל אביב ריבוי של בתי כנסת לעדות השונות ובמרחק הליכה ניתן להגיע כמעט לכל מקום. העיר מישורית ומאוד ידידותית להליכה ולכן רבים מקרב האוכלוסייה הדתית מעדיפים אותה על פני לוקיישנים אחרים. מלונות בתל אביב מציעים חבילות שונות עבור שבת בר מצווה, אבל יחד עם זאת חשוב לקחת בחשבון שהעובדה שהמלון מציע לכם חבילת אירוח לא בהכרח מעידה על הניסיון שיש לצוות המלון בתפעול של האירוע ובמתן מענה לצרכים ותקלות שונות שיכולות לצוץ בשטח. ולכן, כדאי להתעניין מול צוות המלון על הניסיון שיש להם באירועי שבת בר מצווה.

שבת בר מצווה בים המלח

עוד אפשרות שהיא גם מעניינת עבור משפחות ירושלמיות או משפחות מאזור יהודה ושומרון – לקיים את שבת בר המצווה בים המלח. בים המלח יש ריכוז של מלונות שיכולים מאוד להתאים לשבת בר מצווה. הייחודיות של מלונות בים המלח טמונה בכך שהם ממוקמים במקום שמספק לנפש האדם הרבה רוגע ושלווה, וזה מוסיף נדבך מאוד עמוק ורוחני לכל המאורע של שבת בר מצווה.

קרדיט שאטרסטוק