כותרת
> C;
1/1
טיולים ותיירות

רשות הטבע והגנים וקרן רמון חנכו את "שביל החלוצים" על שם אסף רמון ז"ל

משגב | פורטל משגב טיולים ותיירותפורסם: 16.04.15 , 09:45ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
 בחודש פברואר חנכו רשות הטבע והגנים וקרן רמון את "שביל החלוצים" על שם אסף רמון ז"ל. הטקס התקיים בנוכחות רונה ובני משפחת רמון, נציגים מקרן רמון, חבריו של אסף ז"ל מחיל האוויר ועובדי הרשות.
מיקומו של השביל נמצא בחניון הלילה "חוות משמר הכרמל" שבגן הלאומי הר הכרמל. תוואי השביל התגלה לאחר השריפה הגדולה בדצמבר 2010. המסלול הקצר משקיף מלמעלה על נחל אלון ועל נחל אורן ומשם ניתן לראות תמונת מצב עדכנית על השתקמות הכרמל בזמן שחלף מאז השריפה.
"שביל החלוצים" הוא אחד מתוך 50 ממסלולי הטיול החדשים והמחודשים ברחבי הארץ, מסלולים שפתחה רשות הטבע והגנים לכבוד יובל להקמתה.
אסף רמון ז"ל היה טייס חיל אוויר שנהרג בהתרסקות מטוסו בדרום הר חברון במהלך אימון בשנת 2009. דרכם של אסף ושל אביו אילן רמון ז"ל, האסטרונאוט הישראלי הראשון, מקושרת לאותם חלוצים שפעלו באזור הכרמל בעבר ורשות הטבע והגנים רואה כבוד בהנצחתם.
לדברי מנהל אגף השימור והפיתוח ברשות הטבע והגנים, זאב מרגלית: "החלוצים של פעם והחלוצים של היום נפגשים בשביל המדהים שנפתח ביוזמתה של רונה רמון. השביל מותאם למשפחות ומחבר בין נופי הכרמל, הטבע, הסיפורים ההיסטוריים, החינוך למצוינות ואהבת הארץ".
רונה רמון: "בדצמבר 2010 מתוך עפר השריפה והאובדן הקשה נחשף 'שביל החלוצים' בכרמל. במהלך שיתוף הפעולה עם רשות הטבע והגנים נולד הרעיון להמשיך לחשוף ולטפח את "שביל החלוצים" שייקרא על שם אסף רמון. קבוצת נוער, חברים ומשפחה נפגשו ועבדו בשביל בהנחייתה של הרשות. לפני כשבועיים הסתיימה עבודת התשתית והנחנו את האבן המיוחדת בעמדת המראה מול הנוף המופלא של הכרמל המתחדש. אנו מציינים את יום הולדתו בשביל הזה ומאחלים שכמה שיותר בני נוער וצעירים ילכו ויתחנכו בדרכו של אסף. זוהי עוד מפעל מרגש של אהבת הארץ והאדם".