כותרת
> C;
1/1
תלמידים ונוער

יום אומנויות הבמה

משגב | פורטל משגב תלמידים ונוערפורסם: 31.05.15 , 17:48ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
 

תלמידי כרמים השתתפו ביום אומנויות הבמה של אורט
קבוצת תלמידים מאורט כרמים השתתפה ביום אומנויות הבמה, שנערך באורט קריית ביאליק במעמד מנכ"ל אורט, צביקה פלג, הסמנכ"ל, שמריהו רוזנר ומנהל האזור, אבי אבירם.
כנס זה נועד לתת במה לתלמידים מוכשרים באמנות, מחול, תאטרון, קולנוע, נגינה ושירה וכן להציג אלטרנטיבה איכותית לפעילות הפנאי של בני הנוער. בחלק הראשון של הכנס צפו המשתתפים במופעי תיאטרון של תלמידים בחוגי תאטרון קהילתי. בחלקו השני התקיים הפנינג אומנויות שכלל מספר מתחמים - מתחם להקות, מתחם מחול, מתחם אומנות. כל זה לצד סדנאות חופשיות כמו גרפיטי, תאטרון רחוב, ג'אגלינג ועוד.
מאות תלמידים מבתי ספר באזור הצפון הגיעו לחטיבת הביניים דפנה, השייכת לאורט קריית ביאליק. קבוצות, קבוצות הם ירדו מהאוטובוסים והצטרפו לקהל המשתתפים. השמחה והססגוניות השרו אווירה של הפנינג.
מאורט כרמים נטלו חלק ביום זה תלמידי מגמת תיאטרון משכבה י', שבאו לצפות ולפרגן ושתי קבוצות שבאו להופיע. קבוצת התיאטרון הקהילתי של ביה"ס, המורכבת מתלמידי שכבה י' ומתלמידים מכיתות גפן בחטיבה העליונה וכן הרכב מוסיקלי "אפקט הקרמבו".
קבוצת התיאטרון הקהילתי העלתה בפני באי הכנס את ההצגה "על גג העולם", שנכתבה ובוימה ע"י אייל בוחבוט. ההצגה מתארת התנהלות של חבורת מתבגרים בשכונה נורמטיבית, על גג אחד הבניינים. הנערים חושפים את סיפורי חייהם המורכבים והמסובכים, את ההתמודדויות שלהם עם הקשיים וכן את רחשי לבם לשינוי המצב. ללא ניסיון קודם, עשו השחקנים את מלאכתם על הצד הטוב ביותר וזכו על כך בהוקרת הקהל. היה זה מופע מהנה ובהיר במסריו. מסרים  הנוגעים לסובלנות, קבלת השונה, הימנעות מגזענות ועוד.
ההרכב המוסיקלי "אפקט הקרמבו", פועל במסגרת פרויקט מקורוק, שעיקרו יצירת מוסיקה תוך קיום דיאלוג של זהות עם התרבות היהודית-ישראלית. הרכב זה הופיע בכנס על הבמה המרכזית והצליח לסחוף אחריו את בני הנוער, אשר נעמדו על רגליהם והריעו בקול. הייתה זו הופעה מאוד מיוחדת, שזכתה לתשואות רמות ולתגובות חמות.
מעיין אדיקא ועדי הרוש מכרמים היו בין הצופים והמאזינים וכך הם סיפרו - "אנחנו שמחים שהשתתפנו ביום הזה. נהנינו מהמוסיקה ולקחנו את המסר מההצגות. היה לנו כיף לבוא ולפרגן לחברים שלנו והיה נחמד לראות שגם בבתי ספר אחרים יש כישרונות שמטפחים
אותם" .
היום כולו אורגן ונוהל על ידי מנהיגות הנוער של אורט.

 
אולי יעניין אותך גם