כותרת
> C;
1/1
ספורט

הישגים מרשימים למתעמלי ומתעמלות גילגולים באליפות ישראל

משגב | פורטל משגב ספורטפורסם: 02.07.15 , 08:00ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
 שנה מצויינות באקדמיה למצויינות בהתעמלות של גילגולים בכרמיאל. שנתיים מפתיחת האקדמיה ושנה בלבד מכניסתה לסבב התחרויות הארצי הרשמי חזרו אתמול המתעמלים והמתעמלות הצעירים עם 3 מדליות כסף אישיות!

4 ימי תחרות ארוכים שהתקיימו בהדר יוסף, תל אביב, בסוף השבוע האחרון הביאו 17 מתעמלים ומתעמלות בגילאי 7-13 שתאמנים בגילגולים-האקדמיה למצויינות בהתעמלות שממוקמת בכרמיאל לרגע השיא השנתי שלהם.

גיגולים הוקמה על ידי טל פז ומעין מירקין. מתעמלות מכשירים לשעבר שחלמו על אולם התעמלות אולימפי בצפון הארץ ועל ספורט למצויינות ולבריאות הגוף באותו מתחם. באקדמיה שהקימו בכרמיאל מתעמלים ילדים וילדות מגיל 3 במסלול עממי (חוגים מקצועיים) והמוכשרים מבניהם מאותרים לנבחרות התחרותיות ההישגיות.

מעין: "הקמנו את האקדמיה בדיוק בשביל התחושה שהרגישו הילדים וההורים בימי התחרות. תחושת סיפוק אדירה וגאווה בילדים שלהם ובעצמם. הרי לגדל ספורטאי זה עבודה קשה להורה ומי שמוכן לקחת על עצמו את הג'וב הזה ולהשקיע בילד המוכשר שלו קוטף את הפירות כבר בשלבים הראשונים. הפירות אגב לרוב לא באים בצורת מדלייה"

אין בצפון הארץ שום אולם התעמלות שדומה למה שהקימו השתיים. האולם שלהן שוכן באזור התעשייה בכרמיאל "חיפשנו מקום עם תקרה גבוהה מספיק, קרוב לתחנת אוטובוס כדי שילדים יוכלו להגיע עצמאית ושנוכל לחפור בורות נחיתה שכל כך חשובים באולם התעמלות מכשירים" אומרת מעין ומוסיפה "רצינו 1000 מ"ר כדי שכל מה שחלמנו עליו ייכנס לאולם, לקחנו דגם של אולם התעמלות מארה''ב שם כל האולמות נבנים באזורי תעשייה. לצערנו מבחינה כלכלית לא יכולנו להרשות לעצמנו לשכור האנגר בגודל הזה אז עשינו אדפטציה למה שכן התאפשר לנו, הזמנו ציוד מארה''ב ברמה אולימפית והרכבנו אולם שאנחנו כל הזמן משדרגות. אנחנו חושבות על רעיון של מכשיר ומכינות אותו בעצמנו. כל כמה שבועות אנחנו מייצרות מכשיר עזר חדש. אין פינה באולם שלא מנוצלת לתחנת עבודה והתקדמות". האולם מכיל ציוד התעמלות מכשירים אולימפי, טרמפולינה ועוד. משהו מטורף. לא רק שאין כזה עוד בצפון, בארץ בכלל אין שום אולם התעמלות שעומד בדגם עצמאי כמו של השתיים האלו. כזה שנבנה לבד על ידי שתי נשים ומתופעל ומנוהל כאגודת ספורט עצמאית לגמרי על ידיהן. "רצינו להיות מרכז צפוני למצויינות בהתעמלות. בהתחלה קצת חששו כנראה כי הרוב היו מכרמיאל אבל היום מגיעים אלינו ממשגב, מכפר ורדים, מהכפרים, מנהריה, מטה אשר ועוד הרבה ישובים בסביבה" הן מספרות.

בתחילת השנה הסתפחו ל"מכבי ישראל" והקימו את האגודה "מכבי גילגולים כרמיאל" כאגודה עצמאית. " הקמנו עמותה ופתחנו את האגודה תחת מכבי כדי שנוכל להיות חלק מסבב התחרויות הרשמי של איגוד ההתעמלות וכדי להיות מוכרות כגוף ספורט" אומרת טל ומוסיפה "התחלנו השנה להתחרות עם נבחרת הבנות שמונה בינתיים בסה''כ 10 בנות צעירות ועם נבחרת הבנים שכרגע הם 7 בסה''כ. בשנה הבאה אנחנו אמורות להכפיל את הכמויות של מתעמלי הנבחרות. מכיוון שזו שנה ראשונה ואין לנו מסורת של אגודה לא היו לנו שום ציפיות מהשנה. השתתפנו ב 5 תחרויות ולכל תחרות הלכנו כדי ללמוד ולהשתפר ולקבל ניסיון בכל הבחינות. באמת שלא ציפינו לחזור מאליפות ישראל עם 3 מדליות". מעין מחייכת "כנראה שעשינו משהו נכון, כי חוץ מלהתברג על הפודיום בכמה מהמכשירים גם הצלחנו להחזיר הביתה ילדים והורים מאושרים גם אם לא ניצחו"

בהתעמלות מכשירים לבנות מתחרות המתעמלות על 4 מכשירים: קפיצות, מקבילים, קורה וקרקע. ויש גם את ציון הקרב-רב שבו מחברים את הציונים מ-4 המכשירים. בקרב רב בעצם מוכרזת אלופת התחרות. ויש גם ציון קבוצתי כמובן. בישראל אצל הבנות בדרגות של ילדות ישנם שני מסלולי תחרות: מסלול אולימפי ומסלול פתוח. הדרגה הנמוכה ביותר לבנות היא דרגה ו'. אחריה דרגה ה' וכן הלאה עד דרגה א' שהיא הגבוהה ביותר לפני שנכנסים לרמה הבינלאומית לנערות ואחר כך לבוגרות. בגילגולים התחרו המתעמלות בדרגות ה', ד', ו-ג'. מעט בנות בכל דרגה כי זו רק ההתחלה. בדרגה ה' מתחרות מתעמלות בגילאי 7-11: הילה קרילקאר, אלמוג רגב, תהל אסטרין, יובל רביד-קציר, שירי כהן, שירה אגסי ואורי רוזן.

הילה קרילקאר, בת ה 9.5, אחת המתעמלות המוכשרות של גילגולים הצליחה להתאושש מנפילה בקורה והמשיכה את התחרות כמו מקצוענית ובמכשיר הקפיצות דורגה במקום השני והוכרזה כסגנית אלופת ישראל במכשיר זה. בנוסף, דורגה במקום ה- 10 בקרב רב. הילה תהיה בשנה הבאה המתעמלת הראשונה של גילגולים שתכנס למסלול למצויינות ותתאמן במטרה להגיע לרמה הגבוהה ביותר. אלמוג רגב, בת ה 9.5 הפתיעה את כולנו במקבילים כשהצליחה תרגיל שעדיין לא הצליחה באימונים למרות הלחץ של התחרות ודורגה במקום השני במכשיר זה והיא סגנית אלופת ישראל במכשיר המקבילים.

בדרגה ד' מייצגת אותנו רותם בוזגלו בת ה 11.5. בדרגה ג' מייצגות אותנו מעיין רשף (11.5) וניצן רשף (13) השלוש ביצעו תחרות מרשימה ויציבה ומעיין דורגה במקום ה-8 בקרב רב אחרי תחרות מול מתעמלות מצויינות ואגודות וותיקות וחזקות.

בהתעמלות מכשירים לבנים מתחרים ב- 6 מכשירים: קרקע, סוס סמוכות, מקבילים, טבעות, קפיצות ומתח. כמובן כמו אצל הבנות גם ציון קרב רב וגם ציון קבוצתי. הדרגות של הילדים לפני כניסתם לדרג הבינלאומי לנוער ואחר כך לבוגרים הם 1-5. החוקה פשוטה יותר מאצל הבנות ומסובך הרבה פחות מבחינת הבנת הציונים.

בדרגה 1 ייצגו את גילגולים: יאיר צליס, איתי בוזגלו ויוגב גפני (גילאי 7-9). בדרגה 2: מיכאל גודיץ, באסל חוסיין ושוהם עסיס (גילאי 9-11). בדרגה 4 מתעמל דימה גודיץ בן ה-13.

גם אצל הבנים לא ציפינו למדליות השנה אבל מיכאל גודיץ הפתיע והתברג במקום השני במכשיר הקפיצות עם ציון של 9.5. ציון גבוה מאד.

בסה''כ באליפות ישראל השתתפו מעל 600 מתעמלות ומתעמלים מכל הארץ. בהחלט נתון מרשים בהתחשב בעובדה שיש נטייה לחשוב שזה ענף קטן ומשני. אז זו טעות. זה ענף ספורט גדול מאד בארץ בבסיסו ורק צריך להתמיד כדי להגיע לצמרת.

מתעמלי הנבחרות מתאמנים במינימום 12 שעות שבועיות. אלו שרוצים להיות הטובים ביותר ולטווח הארוך מתאמנים יותר. הרבה יותר.

לגילגולים צוות הדרכה מקצועי מאד ורחב שמאמן את החוגים ואת הנבחרות. "אנחנו מאמינות שצריך צוות גדול כדי להיות גדולים" אומרת טל. צוות המאמנים שעובד עם המתעמלים והמתעמלות במסלול התחרותי וגם במסלול העממי הוא: יארוסלב מנזון, אביב היימר, צליל גלעד, טליה מנזון, רייצ'ל היימר, ליאורה שרוני ומספר מדריכים צעירים שלומד את העבודה והמקצוע. כמובן תחת שרביטן והנהגתן של טל ומעין.


>> לאתר של גילגולים
>> גילגולים בפייסבוק