כותרת
> C;
1/1
ספורט

חדשות הספורט במשגב - השבוע

משגב | פורטל משגב ספורטפורסם: 06.08.15 , 12:01ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
 "טימשגב" בתחרות איש הברזל בגרמניה
ביום ראשון 12.7.15 סיימו 5 חברי קבוצת "טימשגב" והמאמן עוז דודאי את תחרות "איש ברזל רוט צ'לנג'" בגרמניה.
זו תחרות איש ברזל הראשונה שלהם, ובכך הם הצטרפו לקהילת אנשי הברזל המפוארת של משגב.
"הכול התחיל כאשר הקמנו כאן את קבוצת הטריאתלון בוגרים במשגב", מספר בועז גילמור, " קבוצת טימשגב חיה ונושמת במחלקת ספורט משגב תחת ענף הטריאתלון והאופניים.
מספרינט עברנו למרחקים ארוכים ולאט לאט נוצר אצל חלקנו צורך באתגר חדש וגדול.
לבסוף התגבשה קבוצה של 5 טריאתלטים והתחלנו בתוכנית האימונים.
בתחילת הדרך, האימונים לתחרות כזו קצת מאיימים ודורשים הרבה שעות אימון. ההכנה נמשכת לאורך כל השנה, אין בתחרויות כאלו קסמים, צריך לעבוד מסודר והדרגתי, בתחילה האימונים קצרים ורגועים אך לאט לאט הם מתארכים וכוללים ימי הדמיה בהם שוחים, רוכבים ורצים מרחקים אשר עולים בהדרגה ומתקרבים למרחקים האמיתיים. 
יצאנו לדרך מהארץ ביום חמישי – 9.7.15 בהתרגשות שיא. הצטרפנו למשלחת ישראלית שכללה 40 ספורטאים מכל רחבי הארץ.
בימים האחרונים לקראת התחרות, עוסקים באימונים קלים על המסלול, נכנסים לשחות בתעלה בה מתקיימת התחרות, מכירים את העליות של מסלול האופניים, משלימים לוגיסטיקות ו….
זהו הגיע היום הגדול:
4 בבוקר חדר האוכל במלון מלא עד אפס מקום בספורטאים מכל העולם, הנסיעה באוטובוס שקטה, כל אחד מרוכז במחשבות האישיות שלו, אפשר להרגיש את המתח באוויר.
מגיעים לשטח הזינוק, ברקע נשמעו המנוני המדינות המשתתפות, פתאום נשמע גם המנון ישראל, אי אפשר היה שלא לעצור לרגע.
לאט לאט, לפי זמני הזינוק שנקבעו מראש זינקנו למים ויצאנו לדרך. כל אחד עם התמודדות שלו, כל אחד בזמנים שלו.
לאורך המסלולים נחשפנו לחגיגה של מעודדים, קהל בסדר גודל שלא ניתן לתאר, לא אלפים אלא מאות אלפים המריעים לכל אחד ואחד מהמשתתפים שחולף על פניהם ולו לשנייה. בכל עיירה וכפר שבהם עוברים מסלולי האופניים והריצה כל התושבים ברחובות, מעודדים, מחלקים מים.
ולבסוף נכנסים לאצטדיון המלא מפה לפה, הקהל עומד על רגליו, הכרוז מכריז על כל משתתף שנכנס והקהל מריע. העוצמה בלתי נתפסת, שער הסיום נמצא מרחק של הקפה אחת באצטדיון, הקפה מלאה של תעצומות נפש, של קריאות שמחה, של כוחות שלא ברור מאיפה נשאבו ושגורמים לך לעוף.
קו הסיום.
כאן מסתיימת תקופה של אימונים מפרכים, ומסתיימות 13 שעות, בממוצע, של התמודדות פיזית ונפשית... עד הפעם הבאה, כולם סיימו, כולם שלמים ובריאים וכולם עם חיוך ע נ ק י על הפנים.
ואלו שמות הגיבורים וחברי קהילת הברזל החדשים:
אלי שובי ונועם ארבל (קורנית) דרור ניב ובני לוי (עצמון) וגל עמר (יעד).
כתב: בועז גילמור, דובר קבוצת Teamisgav

המים גועשים ושחייני משגב מנצחים
שחייני משגב חזרו ממחנה אימונים בליטא, היישר אל ה"אקשן" של אליפות ישראל בשחייה וחזרו משם בידיים מלאות ובגאווה גדולה
ביום ראשון 5.7, יצאו 18 שחייני נבחרת השחייה של משגב (קבוצת  אורקה) ושני מאמנים למחנה אימונים בן 11 ימים בקאונס אשר בליטא. קאונס הינה העיר השנייה בגודלה בליטא. עיר אוניברסיטאית צעירה ומתפתחת, משופעת במקומות בילוי, תרבות ומוזאונים.
מטרת מחנה האימונים שאליו יצאה הקבוצה, היא להביא את השחיינים לשתי אליפויות ישראל: אליפות ישראל לגילאים צעירים (14-10 בנים, 13-10 בנות)  שנערכה בתאריכים 22.7-20.7, ואליפות גילאים ובוגרים (14 ומעלה בנות, 15 ומעלה בנים) שתיערך בתאריכים 15.8-12.8. שתי האליפויות הן תחרות מטרה חשובה לכל שחייני ישראל בכלל ולשחייני משגב בפרט. אליפות ישראל מהווה את נקודת השיא של כל השנה בענף השחייה בארץ.
במהלך מחנה אימונים מסוג זה, מתאמנים השחיינים פעמיים ביום, בוקר וערב. כל אימון כולל שעתיים אימון שחייה ואימון יבש של כוח וגמישות. יציאה ממסגרת השגרה הקבועה של בית, משפחה וכד' מאפשרת לשחיין להיות מרוכז באימונים ולמצות מהם את המקסימום. לכן מחנות אימונים מסוג זה נהוגים לקראת אליפויות או תחרויות מטרה חשובות.
ולדי רדובסקי, מאמן הקבוצה: "במהלך המחנה הייתה לנו אפשרות להתאמן בבריכה של 50 מ' אורך והחשיבות לכך רבה, מאחר ובמהלך השנה כולה אנו מתאמנים בבריכה קצרה (25 מ' אורך) ואילו אליפויות הארץ הקרובות מתקיימות בבריכה ארוכה. הדבר מאפשר לשחיינים לתרגל את יכולותיהם בבריכה המותאמת לאליפות הקרובה ולהגיע מוכנים בצורה האופטימאלית ביותר לתחרות. כמו כן, תנאי המתקן הינם בסדר גודל אירופאי, מתקן מהחדישים והאיכותיים שיצא לי להכיר".
עם חזרתם לארץ, יצאו גם "אחיהם הצעירים" שחייני נבחרת כריש למחנה אימונים בן 4 ימים בכפר בלום. גם פה מדובר בבריכת 50 מ', 2 אימונים ביום , לינה ושהייה מחוץ לבית, המאפשרת התמקדות באימונים ובחיים ספורטיבים.
מחנות האימונים, כפי שעברו השחיינים, מעבר להיותו קרש קפיצה (או "אדן זינוק", בעגה המקצועית) לשיפור משמעותי ביכולות, מהווה גם "צ'ופר" והינו הדובדבן שבקצפת, לאחר שנה גדושה ועמוסה באימונים, תחרויות והרבה עבודה קשה שעוברים השחיינים במהלך השנה.
עם סיום מחנות האימונים יצאו השחיינים לאליפות ישראל לגילאים צעירים, ואכן השיפור ניכר כמעט בכל משחה שבו השתתפו. חברי הנבחרת הצעירים חזרו מהאליפות בחיוך רחב ובהישגים ניכרים:
מדליית זהב קבוצתית לקבוצת השליחים 4*50 חופשי מיקס (נורה פעאור, אביב ברזילי, ירון פצ'רסקי ורותם חביב) מדליית ארד לקבוצת השליחים 4*50 חופשי בנים (ירון פצ'רסקי, יונתן גולנד, רותם חביב, נועם לנצ'ינסקי) מדליות אישיות לאביב ברזילי ארד ב400 חופשי ו-100 גב, כסף ב 200 מעורב וזהב ב200 גב. רותם חביב ארד ב-100 גב. גם יתר השחיינים שהשתתפו בתחרות שיפרו את הישגיהם האישיים, הגיעו במקומות ה-5-4 בהפרש של מאיות השנייה ותרמו לניקוד הקבוצה הגבוה (מקום 12 מתוך 45 אגודות שהשתתפו) ואגודה שלישית מכל אזור הצפון (אחרי מכבי חיפה ומכבי ביאליק).
עוד השתתפו באליפות וייצגו את משגב: ליאור ולידור לובמן, רועי בן אליעזר, ניר שמעוני, קאי אוגדן, הילה בונן, עדן פליקשטיין, גיל הלביץ, יואב ואיתי שטגר.
ליוו את השחיינים במחנות ובאליפות המאמנים: ולדי רדובסקי וויטלי ז'בריצקי.
רשמה: חגית שוורץ, רכזת ענף השחייה

יובלים מול יעד
יובלים הגיעו למשחק כשחסר להם מוביל הקבוצה, עמרי ציפרפל, שהגיע רק לרבע האחרון. זה עזר ליעד לפתוח 30 הפרש עם אור אברהם עוז (11 נקודות, 7 ריבאודים, 4 אסיסטים) ופלג אברהם עוז (10 נקודות, 8 ריבאונדים). מנגד, ביובלים אף אחד לא בלט, מה שסיפק ליעד רצף של שני ניצחונות, והפסד רביעי רצוף של יובלים.
תוצאת סיום: 57-21 ליעד
 
יובלים מול אשחר
יובלים הבינו שהפסד במשחק הזה יכול כמעט לסכל את שאיפותיהם להיכנס לפלייאוף, כשהקבוצה הגיעה ונתנה פייט ראשון מזה תחילת העונה. אבל את אשחר זה לא עצר, פתחו הפרש בסוף הרבע האחרון עם שוהם אלון (10 ריבאונדים), שניר בכר (4 נקודות, 11 ריבאונדים) ומשה בן דוב (13 נקודות). איתמר שפירא תרם עוד 9.
תוצאת סיום: 30-21 לאשחר
 
יעד נגד אשחר
מתח גדול היה במשחק בין שתי המובילות של הליגה. יעד נעזרו ביכולתם של אור וערד עוז (19 נקודות, 7 ריבאונדים 10 נקודות, 16 ריבאונדים). נקודות חשובות של גל רוסיבה ואורי רן, עזרו ליעד להשיג ניצחון על אשחר.
תוצאת סיום: 44-40 ליעד
 
אשחר נגד יעד באשחר
יעד ספגו את ההפסד הראשון שלהם בהיסטוריה מאשחר, שניצלו את היעדרותו של פלג אברהם עוז ונקמו על ההפסד ביעד. קלעים בולטים לאשחר משה בן דב 13 נק'. נועם לוי 20 נקודות ואיתמר שפירא 12 נק'.
בסיום 48-44 לאשחר.
 
 
אשחר נגד שורשים באשחר
דרמה גדולה מאוד התרחשה כאשר שורשים הובילו לאורך כל המשחק עם 27 נקדות של אורי שוחט ועוד 12 של דביר בראון. מנגד, אשחר התעוררו בסוף עם הגנה חזקה של נועם לוי ושהם אלון וניצחו את המשחק בנקודה.
תוצאת סיום: 40-39 לאשחר.
 
 
מצפה אבי"ב מול שורשים – משחק המחזור
שורשים פתחו את המשחק מצוין עם סלים של ניב חלווה מבחוץ שקלע 7 נקודות ונועם ונטורה עם 6 נק' חשובות. מצפה אבי"ב הפכה את המשחק ברבע האחרון ועלתה ליתרון 41-39 בראשות המאמן ברי שפיגל. עינב פילוסוף במשחק נשמה תרם 14 נק'. שגיא מגנר 10 נק' ורותם ברזילי 8 נק'. שתי שנית לסיום התוצאה הייתה 46-45 למצפה אבי"ב. הקלע המוביל של שורשים אורי שוחט (21 נקודות) ניסה להעלות את קבוצתו ליתרון מהקו ללא הצלחה.
תוצאת סיום 46-45 למצפה אבי"ב
4 העולות לפיינל פור: יעד, אשחר, שורשים ומצפה אבי"ב.
רשם: עמרי ציפרפל רכז ליגת הקיץ לנערים – ספורט סקילס