כותרת
> C;
1/1
משגב

זוג או פרד - מה עדיף ?

משגב | פורטל משגב משגבפורסם: 27.08.15 , 08:00ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
בטיפול 

הוא איש עסקים מוכר ומצליח. היא יפה ומיוחדת. שלושת הבנים שלהם קטנים ובשנה האחרונה הם חיים בנפרד. הם באים לייעוץ זוגי אך לא נראים סובלים באופן מיוחד מהלבד של כל אחד מהם. להיפך... נראה כאילו החופש זה מזה נותן להם אפשרות לחיות. אנחנו מדברים על המחירים של להיות לבד. על התחושה של קרקע לא בטוחה, על החוסר במשפחתיות עוטפת. קל לדבר בכנות על החסרים בעקבות הפרידה, קשה יותר למאיה ולדרור (השמות בכתבה בדויים) לגעת ביתרונות של היות לבד. לחנך את הבנים בדיוק כפי שהיא רוצה. לא להתמודד עם המבטים הביקורתיים שלו כשהיא עייפה ורצוצה, על הכיף לחוות אותה אחד על אחד כמו פעם ולא תוך כדי הצרחות של הבנים, הכלים והכביסה. על היכולת להתבונן באחרות בלי חשבון וקצת לפלרטט בלי המבטים הנוקבים שלה. היום שניהם ישנים באלכסון במיטה. דרור ומאיה מודים – גם ללבד יש את הכיף שלו.

לבחור את הדרך                                         
בחיים אנו שמים שוב ושוב על כף המאזניים את היתרונות ואת החסרונות זה מול זה. מנסים להרגיש לאן מוטית הכף ולבחור בחוכמה. לא תמיד אנו מודעים לכל ההשלכות הנובעות מכל החלטה כמו במשחק שח מורכב ופתלתל. פעמים רבות אנו בוחרים דרך אך לא מוכנים לשלם את המחיר הכרוך בה. מנסים לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה ועגולה. דרור לא הסכים לשלם את המחיר בבחירה שלו להיות בן זוגה של מאיה. נראה כי המחויבות הרגשית והאינטימית שמה על צווארו כעין משא כבד ובלתי נסבל. הדרישה לנאמנות, ההגבלה של חופש הבחירה, הדרישה לתת חלק משמעותי בגידול הבנים. בפעם הראשונה במהלך הטיפול הוא הבין שאי אפשר להחזיק את החבל בשני קצותיו. צריך לבחור.


אני גדולה
מאיה הקדישה עצמה במשך שנים ארוכות לדרור ולבנים. מעולם לא למדה, מעולם לא עבדה. נהנית וחיה מזרי הדפנה שקטף דרור ומההצלחה שלו. תמיד היא הייתה "אשתו של...". חוסר המשמעות והעיסוק הוביל במהרה לירידה בערך העצמי, לעיסוק מוגזם וחרדתי בדרור ובבנים. מאיה מבינה היום כי היא כבר לא במרכז של עצמה. אחרים אינם מעריכים אותה אך הגרוע מכל הוא שהיא אינה מעריכה את עצמה. הדחף לגדול, להתפתח מצוי בכל אחד מאיתנו. אצל מאיה הוא היה רדום שנים ולפתע החל להתעורר ולהרים ראש אל מעל לפני המים.


אחרית דבר
מאיה החליטה לצאת לעצמאות אישית וכלכלית. בגיל 35 ועם 3 בנים היא פנתה ללמוד גננות. תמיד חלמה להיות אימא גם של אחרים...היא פתחה גן משלה והצליחה ליצור עסק מצליח בזמן קצר.
דרור הבין עד כמה הוא זקוק למשפחה שלו ברמה האישית והרגשית, והבין כי הרעיון של לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה – לא באמת עובד במציאות. הוא בחר להתמקד ולבחור שוב, בפעם השנייה במאיה כבת זוגו לחיים. הפעם ממקום בוגר ומבין של משמעות הבחירה.
בשנים שלאחר הייעוץ נולדו להם שתי בנות נוספות. יש רגעים שבהם הם נזכרים בגעגוע בימים של פעם, מתגעגעים לצעירות הסוחפת, לחוסר המחויבות לקלילות של תחילת החיים.