כותרת
> C;
1/1
לימודים

המכללה האקדמית גליל מערבי מציעה תוכנית חדשה לתלמידים מצטיינים

משגב | פורטל משגב לימודיםפורסם: 20.10.15 , 08:00ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


התוכנית מאפשרת להתחיל את לימודי תואר ה-b.a כבר בתיכון.
החל מפתיחת שנת הלימודים האקדמית הקרובה יוכלו תלמידי תיכון מצטיינים מהצפון ללמוד בקורסים ולצבור נקודות זכות אקדמיות.  
התוכנית האקדמית לנוער מצטיין נבנתה במטרה להקל על שילוב התלמידים במערך ההשכלה הגבוהה ולאפשר "נחיתה קלה" ללימודים מתקדמים בעתיד. נקודות הזיכוי האקדמיות שיצברו התלמידים ישמרו לזכותם לתקופה של 10 שנים.
לצד היתרונות הפרקטיים מספקת התכנית גירוי אינטלקטואלי, אפשרות למימוש ולהגשמה עצמית וכמובן הזכות להיות סטודנט כבר בתיכון. לתלמידים יהיה חופש בחירה מתוך כלל הקורסים בכל החוגים הנלמדים במכללה. כמו יתר הסטודנטים, גם תלמידי התיכון ידרשו לעמוד בדרישות האקדמיות של הקורס.
יניב ציטרין, מרכז התוכנית האקדמית לנוער מצטיין, מסביר כיצד נערכים במכללה האקדמית גליל מערבי לשלב את התלמידים בצורה האופטימלית:
"אנו מודעים לפער שיש בדרישות הלימודים בין התיכון לאקדמיה והן לקשיים החברתיים ולתהליכי הלמידה השונים בין שתי המסגרות. על כן אנו נערכים לליווי צמוד ותמיכה בתלמידים בשיתוף פעולה עם ההורים ובתיאום מלא עם הגורמים הרלוונטיים בבתיה"ס".
בין הצעדים להקלת ההשתלבות ניתן לציין את יום האוריינטציה – יום היכרות הכולל סיור וסדנאות של התלמידים במכללה והכנתם ללמידה אקדמית. מערכת השעות של הלימודים האקדמיים תיקבע באופן פרטני לכל תלמיד, על מנת שלא תיווצר חפיפה או פגיעה בלימודים במסגרת התיכון. בכדי לתת מענה לקשיים החברתיים שעלולים להיווצר מבחינת פערי הגילאים בכיתות, ילווה את התוכנית האקדמית ד"ר עוז גוטרמן, פסיכולוג המרצה ומתמחה בתחום המצוינות.
התוכנית תצא לדרך בתחילת שנת הלימודים האקדמית הקרובה (תשע"ו) והיא רלוונטית לכל תלמידי התיכון תושבי הקריות, עכו, נהריה והסביבה.
הרישום לתוכנית מותנה בראיון אישי עם מרכז התוכנית בצירוף המלצת ביה"ס.
יניב ציטרין מסכם: "התוכנית תיתן הזדמנות לנוער איכותי לרכוש מיומנויות למידה פרקטיות ומתקדמות. המשתתפים בתוכנית ייהנו מיתרון משמעותי בכך שיוכלו לקצר את זמן הלימודים האקדמיים ולצאת לשוק העבודה בגיל צעיר יותר מחבריהם".