כותרת
> C;
1/1
משגב

היי-טק למען הקהילה

משגב | פורטל משגב משגבפורסם: 25.11.15 , 12:14ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
מעורבות חברתית  ועשייה עסקית ב"ספירל סולושינס"  נושא המעורבות החברתית נוכח בעשייה העסקית של רבות מחברות ההייטק – בתקציבים המיועדים לכך, בבעלי תפקיד האחראים על הנושא ובפעילויות שונות המתקיימות בתוך כותלי חברות עסקיות.
מה שהחל כטרנד בשנות ה-90, מתוך כוונה לייצר אטרקטיביות עבור עובדים ומשקיעים, הפך עם השנים, בחלק מהארגונים, לעשייה חברתית השזורה בשגרת היום של הארגון, בערכיו ובתרבותו הארגונית.
זו משימה שאינה פשוטה בדרך כלל ובפרט בימים אלה, לגרום לעובד לקום ממקום מושבו, להביט מחוץ –לד' אמותיו, בתוך שגרת יומו העמוסה (עבודה, ילדים ושאר עיסוקים) ולמצוא זמן ויכולת להשקיע בזולת ובקהילה.
אחת מהחברות שמתמודדות עם הנושא הזה אשר לקחה אותו צעד אחד קדימה היא חברת "ספירל סולושינס".
חברה זו היא חברה ייחודית היושבת בפארק התעשייה "בר לב" ועוסקת בעולמות השיווק און ליין. החברה עוסקת בפיתוח טכנולוגיות ושירותי שיווק מתקדמים באינטרנט ובמובייל והיא חברה מובילה בתחומה. ייחודה של "ספירל", מעבר לעשייה השיווקית ולחדשנות הטכנולוגית, טמון בעיקר באנשיה ובעומד בראשה – מתי זינדר.
זינדר, יזם ומנהיג, תושב יעד ואב ל-3 בנים, הקים את החברה לפני כ- 15 שנה ומנהל אותה עד היום. נושא הערכים שזור כחוט השני בעשייה ובתרבות הארגונית של החברה, בשגרת היום העסקית, בתהליכים הארגוניים וכמובן בפעילות אקטיבית שמטרתה לקדם ולתרום לקהילה ולסביבה הקרובה. הנושא שזור בתוך ערכי החברה ובחזונה והוא מלווה את העובדים לא רק כסיסמה הכתובה בשערי החברה, כי אם הלכה למעשה.
החברה מאמינה כי זכות הקיום שלה כחברה עסקית ומצליחה מחייבת אותה לראות את הסביבה ואת הקהילה שבתוכה היא נמצאת, כאן בגליל, ולתרום להן. זינדר והנהלת החברה מנחילים תפיסה זו לכלל עובדי החברה תוך אמונה שזה יהפוך אותם לעובדים ולאנשים טובים יותר, ואת "ספירל" לחברה טובה יותר.
עובדי החברה מתנדבים במהלך השנים בפעילויות שונות המוצעות להן ע"י רותי זינדר, אחראית קשרי הקהילה בחברה, אשר יוצרת למען המתנדבים את הקשרים עם הגופים שאליהם הם בוחרים להתנדב. ההתנדבות מתבצעת ברובה במסגרת שעות העבודה. תמהיל הפעילויות משלב מגוון אפשרויות על מנת שכל עובד יוכל למצוא את האפיק שאליו הוא מתחבר. חלק מהעובדים מעדיפים אינטראקציה ישירה עם ילדים ומתנדבים לפעילות במועדוניות. חלק מהעובדים מעדיפים לתרום לסביבה. חלקם נמנעים מתקשורת ישירה עם אוכלוסיות נזקקות ומעדיפים עבודה מאחורי הקלעים, וחלק מסתפקים במתן תרומה. כך או אחרת, שאיפתה של הנהלת החברה היא שכל אחד מעובדי החברה ייקח חלק כלשהו בעשייה החברתית.  בנוסף, על מנת לחזק את המסר ביחס לחשיבות הנושא, בוחרת "ספירל" מדי שנה עובד מצטיין שבלט בהקשרים אלו כחלק מתהליך הוקרת עובדים מצטיינים המתקיים בחברה, ומעניקה לו פרס.
חשוב לציין כי "ספירל" מעסיקה עובדים ממגזרים שונים הכוללים עולים ממדינות שונות (חבר העמים, אוסטרליה , אנגליה, דרום אפריקה ועוד) וכן יהודים וערבים, כך שתרומת עובדי החברה היא דו כיוונית, שכן המעורבות הקהילתית של החברה משרתת גם את הקהילה וגם את עובדי החברה מתוך הרצון לייצר בקרב העולים החדשים תחושת שייכות לקהילה.
 
פעילויות חברתיות-התנדבותיות של החברה ועובדיה
במרוצת השנים מובילה "ספירל" בהתמדה פעילויות רבות במשגב ובגליל. ביניהן:
אימוץ ענף הכדורסל במשגב – כחלק מהרצון של מנכ"ל החברה לקדם את ענפי הספורט השונים במשגב, החל לפני כשנה שיתוף פעולה מיוחד עם ענף הכדורסל הפועל במסגרת ספורט משגב, בהובלתו של אסף מרקו. "ספירל" תורמת לפיתוח ולעידוד המצוינות הספורטיבית ונותנת חסות לפעילות הענף. החברה רואה חשיבות עליונה בעידוד ובתמיכה של ענף הכדורסל, ענף המושתת אף היא על ערכי המצוינות האישית והספורטיבית. היא עושה זאת באמצעות מימון ובנוכחות פיסית על המגרש.
קידום תחום רכיבת האופניים במשגב ובכלל – החברה רואה את תחום רכיבת האופניים כמשמעותי וחשוב והיא תומכת בו. רבים מעובדי החברה עוסקים בענף ספורט זה. בנוסף, תומכת "ספירל" באופן אקטיבי בפעילויות אלה בסביבה הקרובה.
·         אחרי שנים של תמיכה ומעורבות ישירה בקבוצת "ספיידר" המיתולוגית ובעידוד אלוף ישראל לשעבר רותם ישי, תומכת היום החברה בקבוצת המאסטרס של הרוכבים. על קבוצה זו נמנים גם מנכ"ל החברה ועובדים נוספים בה. קבוצה זו ממשיכה לרכב על בסיס שבועי ולוקחת חלק גם באירועי ספורט נוספים.
·         מועדון האופניים בכרמיאל – מועדון האופניים הוקם ע"י עופר נבט ממעלה צביה ומנוהל על ידו. נבט, עובד הוא עובד "ספירל" לשעבר. הוא בחר לשנות כיוון ומנהל מועדון שבו הוא מוביל קבוצת רכיבה טיפולית לילדים ולבני נוער בסיכון. "ספירל" תומכת במימון המועדון ובפעילויות השונות המתקיימות בו.
שיתוף פעולה עם קק"ל – לאחרונה, מתוך רצון לאפשר לעובדים לתרום מזמנם גם לסביבה שבה הם חיים, נוצר לאחרונה קשר עם קק"ל. במסגרת זו עתידה החברה לאמץ חלקה ביער שגב. חלקה זו תטופח ותתוחזק ע"י עובדי החברה ותוכל לשמש פינת חן עבור הרוכבים והצועדים ביער. כבר בימים הקרובים יחלו עובדי החברה לבקר באתר במסגרת פעילות גיבוש צוותית על מנת ליהנות מהיער המוריק וכן לתרום לסביבה.
"ניצני גליל" – עמותת "ניצני גליל" נוסדה ע"י מתי זינדר ו"ספירל סולושנס" כהמשכיות לפרויקט תמיכה במועדונית בבי"ס בכרמיאל, פרויקט שהחל בשנת  2003. "ספירל" החלה את תמיכתה בפרויקט מתוך אמונה שזוהי מעורבות קהילתית שתאפשר לילדים משכבות במצוקה להאמין ב"מחר טוב יותר" וביכולתם לצאת ממעגל המצוקה. אחת המטרות ש"ספירל" הציבה לעצמה היא לתרום לקהילה לא רק באמצעות מימון המועדונית אלא גם בתרומה פעילה והתנדבותית של עובדי החברה.
במסגרת תמיכתה בפרויקט, מפעילה בעצם "ספירל" את המועדונית ומממנת אותה. המועדונית מספקת מקום מחבק עבור הילדים אחרי שעות הלימודים. שם הם מקבלים סיוע בהכנת שיעורי הבית וארוחות חמות ופעילויות נוספות. מנהלת המועדונית היא חנה עמרן.
אחת לחודש מגיעים זוג עובדי חברה ומפעילים את ילדי המועדונית.  כמו כן, מעת לעת, מארחת החברה את ילדי המועדונית לאירועים בחברה כמו: מסיבות פורים ןנטיעות בט"ו בשבט.
פתחון לב –מזה למעלה מ-10 שנים מלווה החברה את עמותת "פתחון לב" בתרומות כספיות ובהתנדבות פעילה. פעמיים בשנה, בפסח ובראש השנה, יוצאים כ-25 עובדים מהחברה במהלך שבוע העבודה כדי לארוז חבילות שי לנזקקים ולחלק אותן. פעילות זה שהתבססה כמסורת, מאפשרת לכל אחד מהעובדים הלוקחים בה חלק (ברוב המקרים מלווים בילדיהם) לחוש ולחוות את המצוקה ואת הקושי של אלו שידם אינה משגת.
אימוץ כיתת CP  בשיתוף פעולה עם עמותת "אתגרים"–   החברה מאמצת ביחד עם עמותת "אתגרים" מאז שנת 2006 כיתת ילדים הלוקים ב-CP (שיתוק מוחין) בביה"ס הפתוח בתפן. עובדי החברה מלווים במהלך השנה פעילויות שונות המתקיימות בביה"ס. כמו כן הועסק בחברה  תלמיד י"ב מכיתת ה- P.C אשר שולב בעבודה במסגרת פרויקט "שילובים", שעיקרו - הרחבת כישורי חיים לחיים הבוגרים.
תמיכה בכפר הנוער "נירים" – כפר הנוער "נירים" נמצא בבוסתן הגליל כחלק ממחלקת חסות הנוער. בכפר נמצאים חניכים, בני נוער בסיכון, במסגרת פנימייה. מטרת העל היא להביא את הנערים והנערות להשתלבות נורמטיבית כאזרחים תורמים בחברה.
מתוך כך, מוצבות בפני הנערים והנערות מטרות כגון: הגעה לתעודת בגרות עיונית מלאה ושירות ערכי ומשמעותי בצה"ל. בשנים האחרונות תמכה "ספירל" בפעילות המתקיימת בכפר ולאחרונה אף תמכה ומימנה הקמת בית ייחודי בתוך הכפר לנערות אשר עברו פגיעה קשה.
קידום מצוינות –ב"ספירל" מאמינים כי יש מקום לתרום גם למי שיש להם יכולת ייחודיות ומצוינות. תחת כותרת זו, תומכת החברה בשנתיים האחרונות בספורטאי מצטיין, גיא ניב, תושב עצמון. ניב הנו רוכב שטח מוביל, חבר נבחרת ישראל באופני הרים, המתמודד בימים אלה על קריטריון לאולימפיאדה. העיסוק בספורט כולל השקעה רבה של משאבים בציוד ובמחנות אימונים. כחברה המקדמת מצוינות ( עסקית ולא רק) היא נותנת חסות לניב, לרבות תמיכה כספית, ליווי ומעקב אחר התקדמותו המקצועיות, עם הרבה גאווה על הישגיו.
החל מהשנה תתמוך החברה גם ברוכבת המצטיינת נעמה נוימן והיא מאמינה שגם היא תגיע להישגים מרחיקי לכת ותמצה את היכולת הייחודית שלה.
דו קיום ושותפות קהילתית – בימים אלה, מקבלת העשייה החברתית והקהילתית משמעות נוספות במעורבות ובתרומה ישירה של מנכ"ל החברה ברמה היזמית והאישית. זינדר משקיע בחברות start up  עם זיקה לשוק הערבי וביצירת שותפויות המבוססות על קשרים אישיים, חזון משותף ואהבת האדם.
חשוב לומר כי למרות האמור לעיל, נושא ההתנדבות של החברה ועובדיה מצריך חשיבה על תהליכים שישמרו את הנכונות של עובדי החברה לעשייה התנדבותית. שאלת ההתנדבות שבה ועולה בחברה מעת לעת וגם אם מרביתן של ההתנדבויות משיקות לשעות העבודה, עדיין לא טריוויאלי להניע לפעילות שכזו. הדבר מחייב עבודה עם הצוות הניהולי של החברה, דוגמה אישית הניתנת ע"י ההנהלה וכמובן חזון. 
ב"ספירל" מאמינים שהעובדים ימשיכו לקחת חלק בפעילות וימשיכו להתנדב גם בשנים הבאות ולשמר את המסורת שנבנתה במהלך השנים. פעילות זו, ועוד תחומים נוספים שלא פורטו כאן, הופכים את ספירל למעסיק יחודי וחריג בנוף ההיי-טק.
בחודשים הקרובים עתידה החברה לעבור למשכנה החדש בפארק ההיי-טק ההולך ונבנה בפארק התעשייה בר לב.
אולי יעניין אותך גם
מדוע חשוב לרשום את סימן המסחר של העסק?
מעורבות חברתית  ועשייה עסקית ב"ספירל סולושינס" 
טכנולוגיות לאיתור נזילות
מעורבות חברתית  ועשייה עסקית ב"ספירל סולושינס" 
השכרת רכב בארץ – איך עושים את זה ומה השאלות שעלינו לשאול
מעורבות חברתית  ועשייה עסקית ב"ספירל סולושינס" 
בחג פורים ארגון הרופאים הווטרינרים ברשויות המקומיות מזהיר: שימוש בנפצים מסוכן לחיות המחמד
מעורבות חברתית  ועשייה עסקית ב"ספירל סולושינס" 
היערכות רכבת ישראל לקראת יום הבחירות לכנסת ה-23
מעורבות חברתית  ועשייה עסקית ב"ספירל סולושינס" 
ת.ד בין 3 כלי רכב, בכביש 784 בין משגב לכאוכב אבו אלהיג׳א
מעורבות חברתית  ועשייה עסקית ב"ספירל סולושינס" 
הוכרזו מצטייני וזוכי פרס החינוך המחוזי לתשע'ח 2018
מעורבות חברתית  ועשייה עסקית ב"ספירל סולושינס" 
ציון לשבח לתלמיד ים גולדשטיין על עבודת גמר במדעי הרוח
מעורבות חברתית  ועשייה עסקית ב"ספירל סולושינס" 
רונן תשרי: כל אחד יכול לבשל
מעורבות חברתית  ועשייה עסקית ב"ספירל סולושינס"