כותרת
> C;
1/1
תלמידים ונוער

יעל שגב על רובוטיכף 7 – שבת של רובוטיקה במשגב

משגב | פורטל משגב תלמידים ונוערפורסם: 27.01.16 , 08:00ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
 בשבת השמשית של ה-9.1 התקיים אירוע הרובוטיכיף המסורתי במשגב. האירוע משך אליו  תושבים רבים ממשגב ומהסביבה. הם הגיעו לבוקר של הצצה אל עולם הרובוטיקה במשגב  הכולל תוכניות רובוטיקה שונות: ה FLL וה-FTC  בחטיבות הביניים,  רובונר ורובוטראפיק בחטיבות העליונות ותוכנית ה- FIRST של הקבוצה המובילה את האירוע מדי שנה - קבוצת ה-  .MisCar 15
האירוע כלל תצוגה מרהיבה של הרובוטים מן העונות השונות כולל הסבר מפורט על המשימות שעמדו בפניהם ודרכי פתרון לבעיות שעמן התמודדו התלמידים בבנייתם, התנסות בהפעלת הרובוטים, הרצאות, כגון: "תחפושות מעולם הטבע ", ננו טכנולוגיה וחילוץ מטיילים בעולם,  וכן מופעים, פעילויות  וסדנאות שונות, תצוגה אינטראקטיבית של מוזיאון המדע ועוד.
מתחם אשכול הפיס הפך לבית קפה וביצי שוקולד הפתעה שאוכליהן נהנו גם מפרסים  "שווים" תרומת עסקים שונים במשגב. 
אורח הכבוד באירוע היה פרופ' מיכאל לויט – חתן פרס נובל לכימיה 2013. פרופ' לויט הסתובב בין הביתנים והפעילויות השונות, התרשם ופרגן בחום.
בתום האירוע הקהילתי התקיים באולם האשכול טקס לזכרו של אמנון גברט בנוכחות משפחתו, פרופ' לויט, ראש המועצה רון שני, מנהל על יסודי משגב אמיר הרפז, משפחות וחברי נבחרת הרובוטיקה, מנטורים ותלמידים.
לאחר הטקס התכנסו חברי נבחרת MisCar 15 ובני משפחותיהם לשידור ישיר בכל העולם של ההכרזה על נושא  תחרות FIRST  העולמית לשנת 2016. השנה המשימה היא: FIRST STRONGHOLD.
המטרה בניית רובוט שיתמודד בזירה ומטרתו תקיפת מבצר הקבוצה  היריבה תוך התמודדות עם מעבר מכשולים וזריקת סלעים, במטרה לכבוש את מבצר היריב. זו משימה מורכבת שדורשת  השקעה רבה בתכנון, בחשיבה מקיפה ובהתמודדות עם שינויים בזמן אמת, כיוון שהקהל לוקח חלק בבחירת המכשולים  במהלך התחרות.  
הקבוצה השנה מונה 32 תלמידים מכיתות י'-י"ב. הללו נפגשו עם המנטורים שלהם לסיעור מוחות  ראשוני לקראת שבועות עמוסים של למידת המשימה על כל חוקיה, חשיבה, תכנון ובנייה של הרובוט,  לקראת התחרות הארצית שתתקיים בהיכל מנורה מבטחים במהלך חודש מרץ.
הקבוצה מבקשת להודות ליק"א שתרמה השנה לפעילות הרובוטיקה למעלה מ- 12,000 $.
אולי יעניין אותך גם