כותרת
> C;
1/1
קולנוע, סרטים וביקורות

הלהקה האחרונה בלבנון

משגב | פורטל משגב קולנוע, סרטים וביקורותפורסם: 09.10.16 , 11:36ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


השהות של ישראל בלבנון הולידה כמה מהסרטים הכי מבאסים את החיים בתולדות הקולנוע המקומי, מה שמכונה "טרילוגיית לבנון": "בופור", "ואלס עם באשיר" ו"לבנון". "הלהקה האחרונה בלבנון" חצוף ופורץ דרך בעצם העובדה שהוא לחלוטין קליל וסרקסטי, ביחס לתקופה ההיא.
להקה צבאית מגיעה להופיע במוצב צבאי בעומק רצועת הביטחון, רגע לפני הנסיגה. בבוקר שאחרי ההופעה מגלים חבריה (אורי לייזרוביץ', עופר חיון ועפר שכטר) שבזמן שישנו יצא צה"ל מלבנון והם ננטשו לבדם בשטח האויב.
זה לא "הלהקה" החדשה. ולא "גבעת חלפון" או "אפס ביחסי אנוש" הבאים. אין פה סאטירה נשכנית או הברקות גאוניות שיכבשו את הקהל הישראלי. אבל לא כל קומדיה חייבת להיות סרט פולחן. "הלהקה האחרונה בלבנון" הוא פשוט אחלה של סרט. מצחיק, עם קצב נכון, עם שחקנים טובים ועם רמת עשייה מרשימה. כנראה שלא תצטטו משפטים מהסרט אחרי הצפייה, אבל שעה וחצי של צחוקים תקבלו כאן בכיף.
הלהקה בסרט נקראת "העבריים" ושרה עיבודים לקלאסיקות ישראליות. ברגעים הכי זכורים בסרט אנחנו זוכים לביצועים לא שגרתיים בעליל לכמה משירי המופת של הזמר העברי.
קולנוע מסחרי הוא דבר נדיר במחוזותינו, ולסרט הזה יש טעם לוואי סינתטי של קומדיה מסחרית, כזו שנעשתה ישירות להקרנות בסינמה סיטי. על הקטעים המאולצים והפחות מוצלחים מחפה הנוכחות הקולנועית הנפלאה של עופר חיון ואורי לייזרוביץ' שנותנים בראש עם הופעות כריזמטיות ועם כימיה נהדרת. דווקא עפר שכטר מרגיש לא קשור ומפוספס. שלא לדבר על הדמויות המביכות של ישראל קטורזה ושל איציק קריחלי.
יחסית לרמה הנמוכה של הקומדיה הישראלית העכשווית, "הלהקה האחרונה בלבנון" הוא הפתעה כיפית ומצחיקה.