כותרת
> C;
1/1
תרבות ופנאי

עמותת אח/ות בוגר/ת מזמינה אתכם לשוק בשנקל

משגב | פורטל משגב תרבות ופנאיפורסם: 27.03.17 , 11:16ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


 
היריד הינו יוזמה של עמותת אח בוגר ונעשה בשיתוף פעולה עם ארגון מרכז העשרה פר"ח כרמיאל, בית החמנייה, אגף הנוער, היחידה להתנדבויות ופיתחון לב. 
מטרות היריד הן להעניק לקהילה ולהעביר את ערכי ההתנדבות לילדי אח בוגר אחות בוגרת ישראל וכן לילדי הארגונים האחרים. 
פירוט על תוכן היריד בפלייר המצורף.


עמותת "אח בוגר אחות בוגרת ישראל" הוקמה בשנת 2003 ומאז מסייעת ותומכת במאות ילדים ובני נוער מדי שנה. במהלך 2015 שירתה העמותה כ - 470 ילדים ע"י מספר זהה של מתנדבים, שהוכשרו על ידה. העמותה הינה חלק מארגון הגג העולמי – Big Brothers Big Sisters International, הפועל ב- 14 מדינות ברחבי העולם, ונשענת על מתודה ארגונית הקיימת בארה"ב 113 שנים.
(להגדלה לחצו על התמונה) 
 
 
מה אנחנו עושים? העמותה מעניקה שרות חונכות אישי לילדים הזקוקים לכך. המתנדבים החונכים מהווים אחים ואחיות בוגרים המלווים את הילדים לאורך זמן בקשר איכותי ומשמעותי. להשגת מטרה זו מושקעת תשומת לב רבה בשלב הראשוני של התאמת המתנדב המתאים לכל ילד ובהמשך תהליך הקליטה וההתנדבות, מעניקה העמותה ליווי, פיקוח, הדרכה, תמיכה וייעוץ פרטני ואישי למתנדב לאורך כל תקופת ההתנדבות.
 כמו כן, במקביל לחונכות האישית, מקיימת העמותה מפגשים קבוצתיים, אירועים חווייתיים לאחים הבוגרים והצעירים- דוגמת ימי כיף הרקדות, ועוד.
 
האחים והאחיות הבוגרים של העמותה מקדישים שעתיים שבועיות, לבילוי זמן איכות משותף עם הילדים– האחים והאחיות הצעירים. האחים הבוגרים מהווים עבור הילדים דמות חברית תומכת ומחזקת ומשמשים עבורם מודל חיובי, המשפיע באופן ברור על הביטחון העצמי ועל הדימוי העצמי, על התנהגותם ועל רמת לימודיהם. הקשר המיוחד תורם לשיפור איכות חייהם בהווה ומשליך על התפתחותם בעתיד והשתלבותם החיובית בחברה.
 
האחים והאחיות הצעירים הינם ילדים בגילאי 6-18 הגדלים בבית עם הורה יחיד, או עם שני הורים אך יכולים להיתרם מדמות משמעותית נוספת בחייהם כדי שישוחחו עמם, ישחקו עמם, ייעצו להם,  לעתים יסייעו בשיעורי בית, אך לרוב יהיו להם חברים לבילוי ולהעשרה. 

יש עוד כעשרה ילדים הממתינים לאחים ואחיות בוגרים ואנו זקוקים למתנדבים עם לב גדול ומחויבות גבוהה שיתנדבו להיות אחים בוגרים. ניתן להגיש מועמדות באתר שלנו http://www.bigbrothers.org.il/
(להגדלה לחצו על התמונה)