כותרת
> C;
1/1
חדשות משגב

פיענוח רצח המנוח מוראד חטיב ז"ל בן 28

משגב | פורטל משגב חדשות משגבפורסם: 06.08.17 , 13:03ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:בתאריך 14.7.17 סמוך לשעה 16:00 התקבל דיווח במוקד 100 של משטרת ישראל על שני פצועים שנפגעו מרכב, בכביש 7955 העובר בין צומת מסלחית לישוב אבטליון. 

האחד נפצע באורח אנוש ומותו נקבע במקום על ידי הצוות הרפואי והשני נפצע באורח קשה ופונה לבית החולים.

כוחות משטרה רבים הוזעקו למקום הארוע, ביניהם גם מעבדת זיהוי פלילי ניידת, חוקרי ימ"ר צפון ובוחני תאונות דרכים. 

מחקירת זירת האירוע עלה כי על שפת הכביש צעדו 3 אנשים, רכב מסוג טויוטה קורולה הגיע במהירות סטה לכיוונם פגע בהם ונמלט מהמקום. שניים מהצועדים נפגעו: האחד נפצע באורח אנוש ומותו נקבע במקום והשני נפצע באורח קשה ופונה לבית החולים והשלישי ניצל. 

צוות החקירה מגלה כי ברכב הדורס נהג מאג'ד עסאלה בן 23 (הנאשם) אשר דרס ורצח את המנוח מוראד חטיב ז"ל . 

עוד עולה מהחקירה כי בין המשפחות שררה מתיחות רבה בעקבות סכסוך ישן שבמהלכו בחודש פברואר 2017 נפגע אביו של מאג'ד עסאלה ונגרם לו שבר ביד. המעורבים בקטטה נעצרו במועד האירוע ובהמשך שוחררו בהתאם לצורכי החקירה. 

בהמשך החקירה, עלה כי המנוח יחד עם חמו סאמר עסאלה בן 46 וגיסו סאמרה עסאלה בן 23 (בנו של סאמר) הגיעו לגבעת התצפית על עראבה לתצפת על בתי מגורים שלהם הנמצאים בשלבי בניה. השלושה עמדו והשקיפו כשגבם מופנה אל הכביש ופניהם לעבר המדרון. הנאשם אשר הגיע למקום ברכב של אחיו הבחין בשלושה כשהם עומדים בצמוד למעקה והחליט לפגוע בהם ולגרום למותם.

הנאשם המשיך בנסיעתו מעראבה לישוב אבטליון ביצע פניית פרסה וחזר בחזרה בנסיעה מהירה לכוונם של השלושה ופגע בעוצמה במנוח ובחמו של המנוח סאמר אשר נהדפו ועפו אל מעבר למעקה הבטיחות לכוון המדרון. סאמרה בנו של הפצוע הקשה הספיק להבחין בנאשם נוהג במהירות לכיוונם קפץ מעל מעקה הבטיחות וניצל מפגיעת הרכב. כתוצאה מהפגיעה המנוח נפצע באורח אנוש ומותו נקבע במקום וחמו נפגע באורח קשה ועד היום טרם שוחרר מבית החולים.

הנאשם שנמלט מהזירה לאחר שדרס את הקורבנות וגרם למותו של אחד מהם חזר לביתו שם בסיוע אחרים שיבש מהלכי חקירה, העלים את הרכב וברח מהמקום.

רק לאחר 30 שעות לאחר פעולות חקירה של צוות החקירה הסגיר הנאשם את עצמו והגיע אל המשטרה.

לאחר חקירה מורכבת ויסודית שבה נחקרו למעלה מ-30 אנשים חלקם עדים וחלקם חשודים תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים, בפרק זמן קצר מאד של שלושה שבועות, גובשה תשתית ראיתית כנגד הנאשם בגין רצח של המנוח וניסיון לרצח של סאמר עסאלה והבוקר הוגש כנגד הנאשם כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים .