כותרת
> C;
1/1
ספורט

סיכום אליפות ישראל של TeaMisgav-GIANT (מאת: בועז גילמור)

משגב | פורטל משגב ספורטפורסם: 26.07.15 , 08:00ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
 האימפריה מכה שנית 
TeaMisgav-GIANT זכתה להצלחה אדירה באליפות ישראל באופני הרים. האליפות התקיימה ביום שישי (12.7) בבית היערן – ביערות הכרמל. הקבוצה, שיצאה לאליפות ישראל בהרכב נרחב מהרגיל עם 29 רוכבים, חזרה הביתה עם 8 גביעים ומדליות, מתוכם 6 בקטגוריות הבכירות ביותר, במה שנראה כמתקפה קבוצתית בכל המקצים באליפות ישראל. TeaMisgav-GIANT, המייצגת את ענף האופניים והטריאתלון במחלקת הספורט, מבססת את מעמדה כקבוצה המובילה ללא מתחרים בארץ. לאחר שסיימה את עונת 2014 במקום הקבוצתי ה-1, עשתה זו שוב השנה, ובגדול.
הקרב המרכזי של יום האליפות היה בקטגוריית הגברים עילית. בקטגוריה זו התמודדו גיא זסלר ועומר שובי לצד הרוכבים הטובים בארץ. לאורך כל התחרות נדבק זסלר לשני המובילים – אלוף ישראל שלומי חיימי וסגנו רותם ישי, ובסופו של דבר סיים על הפודיום במקום ה-3. בכך מבסס זסלר את מעמדו כרוכב ה-3 בנבחרת העילית גברים של ישראל. נכון לעכשיו ובזכות 70 נקודות      UCI  (ניקוד איגוד האופניים הבינלאומי), ניקוד שמקנה את זכייתו במקום ה-3 באליפות לאומית, זסלר הופך רשמית לספק הנקודות ה-3 של הנבחרת וייצג אותנו הן באליפות אירופה והן באליפות העולם הקרובות. שובי, אף הוא מבכירי הרוכבים בקבוצה, השיג תוצאה נהדרת כאשר סיים במקום ה-5 המכובד ויהיה הרוכב המשגבי השני שייצג אותנו באליפויות בחו"ל. עוד במקצה העילית – אחמד זידאן. זידאן סיים במקום ה-11. בעילית נשים סיימה נגה כורם סיימה על הפודיום במקום ה-2 אחרי תצוגה משובחת על המסלול הלא פשוט. את מקצה הנשים ניצחה רותם גפינוביץ מקבוצת IGP.
גל שרף עמד בציפיות הגבוהות ואחרי תצוגה משובחת בתחרות הקודמת במשמר העמק, סיים שוב במקום ה-1 והוכתר לאלוף ישראל בג'וניורס בנים (גילאי נוער 18-17). שרף הפגין עליונות החל מהסיבוב השני ושמר על פער גדול מול המתחרים. באותו מקצה ובמרחק קטן מהפודיום סיים איתם יצחק ומיד אחריו סיים עיטם שולץ. נעמה נוימן מסיימת שנה ראשונה מוצלחת מאוד בג'וניורס בנות. היא זכתה במקום ה-1 כאלופת ישראל, אחרי שחרכה את קו הסיום בתצוגה משובחת ועם מיקום שלישי כללי בין הנשים.
בגזרת הפרו לקח את ההובלה אור גרינשטיין וסיים במקום ה-1 על הפודיום כשהוא קובע את התוצאה הטובה בין כלל המתחרים במקצה (בגילאי 50-19). בקדטים לא היו הרבה הפתעות אחרי שתומר זלצמן המשיך להציג יכולות שיא וסיים במקום ה-1 כאלוף ישראל בקדטים. גיללי גונן, עם תקלה טכנית סיים מעט מאוכזב במקום ה-5. דין לוי, שהצטרף השנה לקבוצה, סיים שביעי. יפתח שושני סיים במקום ה-8 ומיד אחריו אלוף ישראל הטרי בכביש עידו גולדשטיין. יפתח זיו, דניאל טואף ודקל אשור סיימו במקומות ה-22, ה-30 וה-32 בהתאמה במקצה הגדול, אשר מסמן את דור העתיד.
"אני גאה מאוד בהישגי הרוכבים בקבוצה שהציגו יכולות שיא באליפות ישראל, הגענו מוכנים ואני שמח מאוד ששוב הכל התחבר ביום המיוחד הזה שלשמו אנו עובדים במהלך כל השנה", אמר עוז דודאי, מנהל הקבוצה והמאמן הראשי, "מדובר בתחרות שמסכמת שנה של שיאים והצלחות כבירות לקבוצה, שהצטרפה השנה כחברה באיגוד האופניים הבינלאומי. בכך הפכנו לקבוצה הראשונה בישראל שעומדת בכל הקריטריונים המקצועניים והבינלאומיים ומהשנה אנחנו מיוצגים כקבוצה עצמאית בסבב גביע העולם.
במקצה הילדים (גילאי 14-13) התחרו יותם אוחיון (מקום 7), נדב עמר (מקום 15), דרור גרייצר (מקום 17) ענר ברנע (מקום 28), ליעד פז (מקום 34) זיו וגנר (מקום 37), יונתן ארז (מקום 38), וגיא קייזר (מקום 41).
גם במקצי הקטנטנים זכינו לנחת כאשר יובל זלצמן סיים שני ב"אפרוחים" אחריו אלדר שטיין (מקום 23) ומעיין פרלשטיין (מקום 39). בקטקטים היה זה שרון בן אריה על הפודיום במקום השלישי שהקדים את חברו סער אברהם (מקום 4) ואת רנן גילמור המשתפרת עם מקום חמישי בקטקטיות.
כל חברי הקבוצה המקצוענית של Teamisgavייצאו השבוע לחו"ל. נעמה נוימן, גל שרף, עומר שובי וגיא זסלר צפויים לייצג את ישראל במדי נבחרת ישראל בסוף השבוע הקרוב (26/7-24/7) באליפות אירופה בדולומיטים שבאיטליה, ומשם ימשיכו למחנה אימונים בן כחודש בעיירה ליויניו (שם יצטרפו לנגה כורם), לקראת אליפות העולם שתיערך בספטמבר באנדורה.