כותרת
> C;
1/1
תלמידים ונוער

יום התלמיד בבי"ס הר גילון

משגב | פורטל משגב תלמידים ונוערפורסם: 10.03.16 , 08:00ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
 בבי"ס הר גילון התקיים לאחרונה יום מיוחד במינו – "יום התלמיד". במסגרת היום המיוחד הזה  מחליפים חברי הנהגת התלמידים את צוות ביה"ס. לדוגמה: תלמידים מחליפים את המנהלת, את המזכירה ועוד...
במהלך היום חוו התלמידים פעילויות שונות, ובהן: טקס החלפת התפקידים, הפסקה מעשירה וטקס כישרונות צעירים.
בזמן שילדי ביה"ס היו בציפייה רבה ובהתרגשות לקראת יום התלמיד, הייתה הנהגת התלמידים בהכנות אחרונות של הדקה ה-90 לקראת טקס החלפת התלמידים.
לכל בעל תפקיד בביה"ס היו תלמיד או שניים מההנהגה הצעירה, אשר מילאו את מקומו במהלך היום. התכנסות הבוקר הסתיימה בשירה משותפת של המנון ביה"ס.
לאחר סיום הטקס התכנסה כל כיתה בכיתתה לארוחת בוקר כיתתית, בריאה ומזינה, בהשראת ט"ו בשבט ( "כי האדם עץ השדה" ).
לאחר מכן התחילה פעילות חדשה שההנהגה הצעירה ייסדה הנקראת "הפסקה מעשירה". הפסקה זו לא הייתה הפסקה רגילה, אלא הפסקה שבא יכלו התלמידים להביע את עצמם ולתרום את הידע שלהם לחברת ביה"ס. כל ילד שלא הפעיל תחנה השתתף בפעילות.
לאחר מכן התקיימה תחרות כישרונות צעירים. במהלך התחרות הציגו כל כיתות ג' עד ו' את כישרונותיהם במופע מרהיב. רוב הכיתות בחרו להציג מופע שכלל את כל תלמידי הכיתה על כישרונותיהם.
בביה"ס מתקיימת פעילות חברתית הנקראת "צוותים חברתיים". במהלכה כל ילד בוחר בתחילת שנה את הצוות שבו ירצה לתרום את חלקו. הצוות נפגש במשך שעה בשבוע וחושב על איך הוא יכול לתרום לביה"ס בנושא שבו הוא עוסק. ביום התלמיד התארחו הצוותים אצל צוותים אחרים וחוו באופן הדדי מה שכל צוות חווה מדי שבוע.
לסיכום – "יום התלמיד" היה הצלחה גדולה ורוב הילדים נהנו. לא רק התלמידים חוו חוויה מהנה, אלא גם המורים וצוות ההנהלה.
אנו בטוחים ש"יום התלמיד" יהפוך למסורת בבית ספרנו לשנים הבאות. יום זה הוסיף עוד ערכים לתלמידים, בנוסף לגיבוש כיתתי, שכבתי ובית ספרי.  
אנו רוצים להודות לחברי ההנהגה הצעירה ולמורה המובילה מירי ביטון שיזמו יום זה.
 בנוסף תודה לצוות ההנהלה שאפשרו לנו להוציא את התכנון מהכוח אל הפועל.
כתבו : ליבי קלמן – יו"ר הנהגה צעירה; איה רוטמן – חברת הנהגה; אלה חגי – חברת הנהגה
אולי יעניין אותך גם