כותרת
> C;
1/1
קולנוע, סרטים וביקורות

ישמח חתני

משגב | פורטל משגב קולנוע, סרטים וביקורותפורסם: 09.10.16 , 11:46ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


ל"ישמח חתני" היה את כל הפוטנציאל שבעולם. זאת יכלה להיות קומדיה קטנה ומתוקה, עם סיפור לא מבריק אבל ממזרי, אווירה שמחה ושחקניות אהובות ומוכשרות, ובראשן אוולין הגואל, אורנה בנאי ועינת שרוף הנהדרות. הטופ של הטופ.
חבל כל כך שהקומדיה המקסימה הזאת נפגעת מבימוי בוסרי ומתסריט חצי אפוי, ומתגלה כפספוס כואב.
קהילה בוכרית קטנה בירושלים חיה לה חיים שמחים ומאושרים. כאשר מתמוטט חלק מבית הכנסת שלהם ונסגר לצורך שיפוצים, מגיח לו לפתע רב צעיר וכריזמטי (אביב אלוש), מאמץ את הקהילה המגובשת ומתחייב לעזור לה ברגעי המשבר. הרב סוחף אחריו את גברי הקהילה לעבר מחוזות האדיקות וכאשר בית הכנסת נבנה מחדש תחת הנחייתו, מגלות הנשים שאין בו עזרת נשים מכבדת. או-אז יוצאות הגבירות למלחמה כנגד הקיצוניות הדתית, זו המשתלטת על ביתן ושכונתן.
זה דווקא מתחיל מקסים ועם אנרגיה מצוינת: הגיבורות והגיבורים מוצגים לנו באופן חכם ושובה לב. אנשים טובים ואוהבים שיודעים למצוא את האיזון הנדרש בין המסורת לבין החיים שאותם הם רוצים לחיות. אבל מהרגע שהמאורע המחולל קורה, הסרט מאבד כיוון.
פשוט לא יוצאים לצלם עם תסריט כזה מחופף. תסריט שהוא כמו מסננת שדרכה נוזל כל הפוטנציאל. הבדיחות המצוינות הולכות כאן לאיבוד בתוך סרט שהוא מאכזב. בלגן שבו רעיונות יפים נזרקים באוויר מבלי שמוצה אפילו חלקיק מהפוטנציאל שלהם, שהיחסים בין הגיבורות שבו משתנים ללא הרף בצורה לא משכנעת בעליל ושתפניות עלילתיות קורות בו באופן שרירותי.
התוצאה הסופית היא לא הלהיט הקומי המענג והחכם ש"ישמח חתני" ניסה להיות. אך על אף העשייה המרושלת, הסרט בהחלט ניתן לצפייה. זהו עדיין סרט כריזמטי, חמוד מאוד ומצחיק למדי, רושף חום ואהבת אדם כנה ומדבקת. גם זה לא מעט.