כותרת
> C;
1/1
חדשות משגב

מחזירים את הגליל למרכז

משגב | פורטל משגב חדשות משגבפורסם: 27.12.16 , 09:25ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


ראש הממשלה בנימין נתניהו:
"אנחנו רוצים לבנות כאן את העתיד. העתיד זה אנשים צעירים, העתיד זה תעסוקה, העתיד זה שילוב של שני עקרונות גדולים, שהם יוצרים את המרקם החברתי, את התקווה, את הצמיחה. שני העקרונות הללו זה שילוב של שני דברים: שילוב של תשתיות ממשלתיות יחד עם יוזמה, עם שוק חופשי, זה מה שאנחנו עושים. לוקחים תשתיות של הממשלה ומעודדים את התעסוקה הפרטית, שהיא בסוף נותנת את התמורה הגדולה ביותר".

ראשי שדולת הגליל בכנסת הח"כים איתן ברושי, בצלאל סמוטריץ, איל בן ראובן ומוטי יוגב וארגון 'לב בגליל' מברכים בכינוס במעלות על החלטתה של ממשלת ישראל לתקצב את התכנית לפיתוח הצפון: 
"פיתוח והעצמת הצפון בהשקעות נרחבות, הוא צורך מיידי, דחוף ואסטרטגי. המאבק על תקצוב התכנית חצה מפלגות ומגזרים. כחלק ממאמצי שדולת הגליל לחיזוק הצפון, יזמנו לפני כחודש את יום הגליל בכנסת - בו עסקנו בקידומם של מנועי צמיחה אזוריים, פיתוח מקומות תעסוקה, מערכת הביטחון עם הפנים לצפון, שדרוג שירותי הבריאות ובתכנית הלאומית לפיתוח הצפון. אנו מברכים את ההנהגה הצפונית בהובלת ראשי הרשויות על מאבקם העיקש למען תקצוב תוכנית צפון ואת שרי ממשלת ישראל והעומד בראשה, שהתגייסו להשקעה נרחבת בגליל, שתוביל בתקציב הנוכחי ובתכנית רב שנתית את הצפון למקומות טובים יותר. מבחן התכנית עדיין לפנינו ומחייב עשייה ותוצאות בשטח."

יו"ר אשכול גליל מזרחי, וראש מועצה אזורית גולן, אלי מלכה: "התוכנית לפיתוח הכלכלה והחברה בצפון יוצאת אל הפועל ושמה את הפיתוח הכלכלי והחברתי בגליל, במרכז.  בזכות מנהיגות מקומית-  צפונית נחושה שאיחדה כוחות של ראשי רשויות, נשיאי מכללות תעשינים ומנהלי בתי חולים למען פיתוח הגליל התגבשה תוכנית משמעותית ורחבת היקף.  התוכנית גובשה  מתוך תהליך אסטרטגי שנעשה על ידי ראשי הרשויות בגליל ולאחר בחינת הצרכים האמיתיים ואיתור מנועי צמיחה שייצרו את קפיצת המדרגה לה אנו מצפים.  
אני שמח שהשרים כחלון ודרעי ואנשי המקצוע במשרד האוצר ובמשרד הפריפריה, הנגב והגליל קידמו ביחד איתנו תוכנית משמעותית שמובאת לתיקצוב בימים הקרובים בממשלה. אני מאמין שהתוכנית הזו תאפשר לגליל את הפיתוח לו אנו זקוקים. יש לנו חבל ארץ מדהים, עשיר באנשים נפלאים, חקלאות ענפה, בטבע  קסום ובפוטנציאל עצום ולפנינו עומדת כעת משימה ליישום התוכנית. אני מאמין שזו תחילת הדרך לעתיד טוב יותר לצפון".

מעיריית כרמיאל נמסר:  "לאחר מאבק עיקש וארוך שניהלו ראשי האשכולות בצפון, עדי אלדר, שלמה בוחבוט ואלי מלכה מול משרדי האוצר, הפנים, נגב גליל והביטחון הכריז היום ראש הממשלה על תקצוב התוכנית לצפון. התוכנית כוללת את קידום הבריאות, החינוך, התעסוקה, התחבורה ועוד. עדי אלדר ראש העיר כרמיאל ויו״ר אשכול ישובי בית הכרם: ״מדובר ביום היסטורי עבור תושבי הצפון ועבור מדינת ישראל. פיתוח הגליל הוזנח שנים רבות וישנם פערים גדולים. אני שמח כי הממשלה אישרה את התקצוב. אני רוצה להודות לראשי הרשויות, לשרים אריה דרעי ומשה כחלון ולכל השותפים שסייעו בהובלת התוכנית. עכשיו נותר שלב ההוכחה על הביצוע ע״י הממשלה״