כותרת
> C;
1/1
דת בקהילה

929 – תנ"ך ביחד

משגב | פורטל משגב דת בקהילהפורסם: 18.11.15 , 08:00ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


929 פרקים יש בתנ"ך, ובשנה שעברה החל פרויקט 929 – מיזם ארצי שמזמין את כ-ו-ל-ם לקרוא פרק אחד בתנ"ך כל יום, לפי הסדר, יום אחרי יום. מתרגשים מבראשית, משוטטים במדבר, כובשים את הארץ עם יהושע ומתמסרים לשופטים ומלכים.
את המיזם מלווים אתר אינטרנט מושקע ומרתק (http://www.929.org.il), אתר שבו כותבים אנשים ממגוון דעות ועיסוקים את הגיגיהם על הפרק היומי; אפליקציה לטלפון הנייד שדרכה אפשר לשמוע את הפרק עם עוד כמה תוספות; מגוון גדול של פעילויות העשרה כולל תערוכות ותחרויות בנושאים הקשורים לפרקי התקופה; ומערך שלם של קבוצות לימוד בכל רחבי הארץ הנפגשות פעם בשבוע-שבועיים ללימוד משותף.
גם בכרמיאל נפתחו שתי קבוצות לימוד, אחת בערב ואחת בבוקר, בשיתוף עם "עמותת הגליל לחינוך ערכי" משורשים. פעם בשבוע נפגשים, פותחים תנ"ך, קוראים ומשוחחים. במה שונה מנהיגות נשית ממנהיגות גברית, והאם אפשר בכלל לאפיין מנהיגות באופן מגדרי (בהקשר לדבורה וברק)? האם יפתח אכן העלה את בתו לעולה אחרי שניצח בקרב את בני עמון? האם שמשון הגיבור מימש את הפוטנציאל שלו להיות זה ש"יחל להושיע את ישראל מיד פלשתים"? (כן, ניחשתם נכון, אנחנו עכשיו בתקופת ספר שופטים).
ביום ראשון, 22.11.2015 בשעה 20:00 יגיע הרב בני לאו, אחד מראשי מיזם 929, להרצות בכרמיאל בפני לומדי הקבוצות והקהל הרחב. לבד מהיותו מרצה מבוקש, הרב ד"ר לאו הנו עמית מחקר במכון הישראלי לדמוקרטיה, פעיל חברתי ומחנך.
כולם מוזמנים להירשם (בטלפון 9902431). ההרצאה, בתשלום סמלי של 20 ₪, תתקיים במרכז שפיצר, רחוב שיזף 4, כרמיאל.